اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

سفیر سابق انگلیس در عربستان گفت: عربستان سر فتنه و افعی تروریست در جنوب شرق آسیا بوده و پاکستان قلب این افعی و گروههای تروریستی عوامل آن می باشند.

اخیرا روزنامه ایندیا تایمز بر اساس راپور فردی حاضر در آخرین نشست گروه بیست فاش کرده است که نخست وزیر هند نارندرا مودی توانست جرمنی را ترغیب به مبارزه با تروریزم جنوب آسیا کند. نخست وزیر هند اعلام کرده است که اروپا بیشترین ضربات را از فعالیت های تروریستی خورده است. نخست وزیر هند معتقد است که این گروه ها عمدتا توسط کشورهای جنوب غرب آسیا مانند پاکستان و عربستان حمایت می شوند.
پیش از این نیز روزنامه ایندیا تایمز به نقل از نارندرا مودی عنوان کرده بود که گرایش فکری در جنوب آسیا وجود دارد که از تروریزم حمایت می کند. در واقع ایشان به صورت ضمنی به مفکوره وهابیت در عربستان سعودی اشاره داشته است.
وی در نشتست اخیر گروه 20 در هامبورگ جرمنی اظهار داشت تمامی گروه های تروریستی دارای یک تفکر و یک ریشه ایدئولوژیک هستند و تنها در ظاهر دارای اسامی مختلفی می باشند. همچنین نارندرا مودی افزود گروه های تروریستی داعش، بوکوحرام، جیش محمد، و فرقه طیبه شاخه های مختلف یک درخت هستند که همگی به دنبال کشتار و گسترش نفرت و خشونت هستند.
نارندرا مودی بدون نام بردن از پاکستان و عربستان سعودی گفت که برخی کشورها تفکر تروریزم را در دنیا گسترش می دهند و از تروریزم برای دستیابی به اهداف سیاسی خود استفاده می کنند و چنین کشورهایی نباید در نشست گروه 20 اشتراک کنند.
بر اساس راپور روزنامه گاردین، سفیر سابق انگلیس در عربستان سعودی گفته است که عربستان مبالغ زیادی را به مساجد در اروپا می پردازد تا تفکرات افراطیت وهابی را تبلیغ کنند. بررسی های کارشناسی و دقیق نشان میدهد که منشاء تروریست در جنوب شرق اسیا منحصر به پاکستان و به تبع آن افغانستان است و این ناشی از تبعیت و فرمان پذیری نفرت انگیز نواز شریف و سران ارشد پاکستانی از عربستان است . عربستان سر فتنه و افعی تروریست در جنوب شرق آسیا بوده پاکستان قلب این افعی و گروههای تروریستی عوامل آن می باشند که امروزه فعالیت ان گروههای تروریستی در منطقه شانگ های چین هند مالزیا و…. به صورت فراگیر قابل رصد می باشد.
استراتیژیست های نخبه جهانی عقیده دارند دالر عربستان و تفکر وهابیت در اختیار سرویس های بزرگی مانند سیا و… قرار دارد . اگر بپذیریم که ترمپ اهداف راهبردی در جنوب شرق اسیا در قبال چین و کره و هند و جاپان را دنبال میکند باید منتظر ظهور تفکر وهابی و سلاح داعش با حمایت دالر عربستان باشیم تکرارا همان اتفاقاتی که در عراق و سوریه با ظهور داعش اتفاق افتاد . نباید تعجب کنیم اگر داعش به یک باره یکی از ایالتهای هند یا چین یا مالزیا را تصاحب و اعلام حکومت مستقل نماید و همکان باید برای این روز آماده باشند به نظر میرسد جناب نخست وزیر بیش از این نتوانسته در برابر حمایت عربستان از تروریست سکوت نماید.