اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

سفارت افغانستان در تهران از حدود یک سال قبل برنامۀ ثبت نام اینترنتی را برای مهاجران مظلوم راه اندازی کرده که با توجه به بیسوادی قریب به اتفاق اکثریت مهاجران، کاری بیهوده و صرفاً منبع عایداتی برای کسبه کاران ایرانی اطراف سفارت است.

 

هر ثبت نام با اسکن عکس حدود شش هزار تومان می شود و در حالیکه نصف روز وقت را نیز باید در صف بایستی! از طرف دیگر؛ برای کسانی که به اینترنت دسترسی دارند نیز ثبت نام خودی مقدور نیست چون نامه پس از ثبت، کد رهگیری می خواهد و کد رهگیری را فقط همان مغازه رو بروی سفارت می تواند بر نامه درج کند.

 

این ثبت نام انترنتی برای مردمی که سواد خواندن و نوشتن ندارند چه معنی دارد؟ این درحالی است که روند خرید یورو برای کارهای کنسولی نیز منبع در آمد خوبی برای دوکاندارن، رانندگان تاکسی و دلال تحویل کننده یورو به شعبه بانک ملی در فاصله دوری از سفارت شده است.

 

زنان مهاجر به نسبت اینکه محوطه داخل سفارت کوچک است در پیاده رو بیرون سفارت بروی سمنت پیاده رو نشسته اند و مورد مضحکه رهگذران قرار می گیرند.

 

جناب صلاح الدین ربانی وارث رهبر جهاد و مقاومت! گاهی پنجرۀ اتاق لوکس و سرد تان را باز کنید و کمی به اطراف تان نگاه کنید. اینجا ملتی است که در زیر ظلم کارگزاران دیپلومات نمای شما لگد مال می شود. ملتی که دیروز به قول قهار عاصی “دستان خویش را برگرد آفتاب کمر بند کرده بود” امروز در زیر آفتاب سوزان ساعت ها و روز ها سرگردان و لگد خور دست خودی و بیگانه است.

 

یک مهاجر هموطن در تهران