اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

اخیرا حدود ۲۱۰ هزار سند مربوط به سرنوشت نامعلوم اطفال ناپدید‌شده یمنی در اسراییل نشر شد.

 

این اسناد که در پایگاه انترنتی آرشیو دولتی رژیم اسراییل قابل دسترسی است، مربوط به بررسی جزئیات ناپدید شدن اطفال یهودی یمنی و نیز پذیرش سه هزار و ۵۰۰ نفر از این اطفال در دو سال اول تاسیس رژیم صهیونیستی است.

 

به راپور پایگاه خبری شبکه روسیا الیوم،بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسراییل درتوضیحی درباره نشر این اسناد مدعی شده است که این اقدام با هدف تصحیح ظلم و ستم تاریخی صورت گرفته است که به علت نادیده گرفتن و فراموش کردن این موضوع درآن برهه، درحق این اطفال روا شده است.

 

گفتنی است که این وقایع فاجعه باردر فاصله سال های ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۰ وزمانی روی داد که حدود ۵۰ هزار نفر از یهودیان یمنی وارد اسراییل (سرزمین های اشغالی) شدند ودر اردوگاه ها و مراکز اقامت موقت موسوم به معبروت تقسیم شدند.

 

خانواده های یمنی که درآن دوره وارد سرزمین های اشغالی شدند، خانواده هایی پرفرزند بودند و اعضای آن ها اغلب از مریضی های مزمن خاصتاً مریضی های دستگاه گوارش و مری رنج می بردند.

 

درآن زمان، مریضی پولیو یا فلج اطفال خاصتاً در سرزمین های اشغالی شیوع پیدا کرده بود، این مریضی، از مریضی های مسری بود و به محض پیدا شدن کوچکترین اثری از این مریضی، اطفال مشکوک به ابتلا به این مریضی، در شفاخانه ها قرنطینه می شدند.

 

درآن هنگام، به خانواده ها اطلاع می دادند که طفلشان بر اثر مریضی فوت کرده و دفن شده است، بدون اینکه گواهی فوت به خانواده ها نشان بدهند و یا مراسم خاکسپاری در کار باشد.

پیشنهاد بعدی:  توافقات محرمانه عربستان و امارات با اسراییل!

 

بعدها مشخص شد که بسیاری از این اطفال در شفاخانه فوت کرده بودند، اما هیچ کسی به دنبال خانواده های اطفالی که زنده مانده بودند، نبود و درنتیجه، سرپرستی آن ها را بعداً به خانواده های دیگر سپردند.

 

طبق گفته مقامات رسمی صهیونیست، درسال های اول پس از تاسیس رژیم اسراییل، بیش از هزار طفل ناپدید شدند که اکثر آنان از اطفال شیرخواره اصالتاً شرقی بودند و بیش از دو سوم این اطفال از خانواده های یمنی بودند.

 

سال ها بعد، سه کمیته برای تحقیق درخصوص موضوع اطفال یمنی تشکیل شد و این کمیته ها ۱۰۳۳ مورد را بررسی کردند. درسال ۲۰۰۱، کمیته کوهین – کیدمی با نشر راپوری اعلام کرد ۹۷۲ طفل، درشرایط مبهم، فوت کرده اند و سرنوشت ۵۲ طفل دیگر نامعلوم است. طبق اسنادی که ۲۸ دیسِمبر ۲۰۱۶ نشر شد، روند پذیرش سرپرستی اطفال به شکل مخفیانه، برنامه ریزی شده بوده است.

موضوع : اخبار