اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

شاهد خاقان عباسی از جامعه جهانی خواست علیه فعالیت‌های رژیم صهیونیستی همصدا شده و اجازه ندهند ظلم هفتاد ساله آنها بر مردم مظلوم فلسطین ادامه پیدا کند.

شاهد خاقان عباسی که به منظور اشتراک در اجلاس سازمان ملل به امریکا سفر کرده بود طی سخنرانی خود به مسایل و مشکلات مسلمانان فلسطینی، کشمیری و روهینگیایی اشاره کرده و خواستار اقدام جدی نهادهای مسئول شد.

وی با حمله به رژیم صهیونیستی و اقدامات تجاوزگرانه مسئولین این رژیم فعالیت‌های آنان در فلسطین اشغالی را جنگ طلبانه و ضد حقوق بشر دانست .

شاهد خاقان عباسی از جامعه جهانی خواست علیه فعالیت‌های رژیم صهیونیستی همصدا شده و اجازه ندهند ظلم هفتاد ساله آنها بر مردم مظلوم فلسطین ادامه پیدا کند.

نخست وزیر پاکستان سپس وضعیت وخیم مسلمانان کشمیری را بیان کرده و پرده از جنایات جنگی اردوی هند در منطقه اشغالی کشمیر برداشت.

وی تاکید کرد رفتار اردوی هند برخلاف قطعنامه جنوا بوده و نقض آشکار حقوق بشر است، و اسلام آباد از نهادهای مسئول می‌خواهد که کمیته تحقیقات تشکیل داده و به وضعیت اسفبار مردم کشمیر رسیده‌گی کنند.

شاهد خاقان عباسی گفت: تروریزم اینک یک مسئله جهانی است و در سطح جهانی باید حل شود ولی متاسفانه دولت‌هایی وجود دارند که خود حامی تروریزم هستند، در کشمیر اردوی هند از مرمی‌های پلاستیکی استفاده کرده و ده‌ها هزار کشمیری را به قتل رسانده‌ است.

نخست وزیر جدید پاکستان بیان کرد: سیاست خارجی پاکستان دوستی با تمام کشورهاست، ولی ما دائما رفتارهای تحریک آمیز از سوی هند دریافت می‌کنیم و به همین دلیل مجبوریم که قوای دفاعی خود را مستحکم‌تر کنیم، تنها در سال جاری بیش از 600 بار حمله یک طرفه از سوی اردوی هند به سرحدات پاکستان صورت گرفته است.

عباسی اضافه کرد : ما آماده‌ایم که مشکلاتمان با هند را از طریق گفتگو حل کنیم ولی دهلی نو تمام راه‌های گفتگو را مسدود کرده است.

وی سپس به مسئله افغانستان پرداخت و گفت: ما را متهم می‌کنند که از تروریزم حمایت می‌کنیم ولی بدانید که تنها پاکستان بوده که 70 هزار قربانی در مسیر مبارزه با تروریزم داده و بیش از 120 ملیارد دالر ضرر کرده است، ولی متاسفانه یک نفر به این تعداد بالای قربانیان نمی‌پردازد.

نخست وزیر پاکستان یاد آور شد که طالبان هیچ پناهگاهی درون خاک پاکستان ندارد، و تمام فعالیت‌هایش درون خاک افغانستان صورت می‌گیرد، وحتی بارها گروه‌های تروریستی که در خاک افغانستان حضور دارند از سرحد مشترک عبور کرده و در پاکستان عملیات تروریستی انجام داده‌اند.

وی گفت: تنها راه حل مشکلات افغانستان مذاکره است و با جنگ هیچ مشکلی حل نخواهد شد، متاسفانه ابرقدرت‌های جهان دلیل ضعف و ناکامی خود در افغانستان را پاکستان می‌دانند که به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. ما نه اجازه خواهیم داد که دامنه جنگ افغانستان به خاک پاکستان کشیده شود و نه خود را گوسفند قربانی این جنگ می‌کنیم.

عباسی سپس به مسئله مسلمانان روهینگیا پرداخته و سکوت مجامع جهانی را تعجب برانگیز خوانده و تصریح کرد: پیش روی چشم جهانیان دولت میانمار و اردوی این کشور در حال نسل کشی مسلمانان روهینگیا هستند، البته برای حل این مشکل باید مسئله فلسطین نیز به سرعت حل شود، زیرا رفتار رژیم صهیونیستی صرفا ایجاد تشنج در منطقه است .

سخنان نخست وزیر پاکستان در حالی مطرح می‌شود که یک ماه پیش ترمپ اسلام آباد را به حمایت از تروریست‌های فعال در خاک افغانستان متهم و پاکستان را تهدید کرد که کمکهای مالی خود به این کشور را قطع می‌کند .

سیاستمداران پاکستان سخنان ترمپ را بی‌اساس دانسته و اعلام کردند که نیازی به کمک‌های مالی امریکا ندارند.