اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به گزارش کمیساریای پناهنده گان سازمان ملل متحد، سال ۲۰۱۶ مرگبار ترین سال تاریخ این سازمان برای پناهجویان بوده است.

سخنگوی کمیساریای پناهنده گان سازمان ملل خاطرنشان کرد، تا کنون بیش از ۵ هزار پناهجو در تلاش برای رفتن به کشورهای اروپایی قربانی حوادث مختلف شده اند بنابر این سال ۲۰۱۶ مرگبار ترین سال تاریخ این سازمان برای پناهجویان بوده است.

ویلیام اسپیندلر تصریح کرد، در روز های اخیر در اثر واژگون شدن دو کشتی معروف به دینگی در بحیره مدیترانه ۱۰۳ نفر دیگر از این پناهجویان جان خود را از دست داده اند.

وی این وقایع و افزایش شمار قربانیان بحیره مدیترانه را گواهی بر ضرورت گشوده شدن راه ها و گذرگاه های بیشتری از سوی کشور های اروپایی برای ورود این پناهجویان و پذیرش سریع و بلامانع آن ها دانست و گفت که گشودن این راه ها در کنار اسکان دادن به این پناهجویان و حمایت های مالی و تحصیلی از آن ها سبب خواهد شد که پناهجویان برای رساندن خود به ان سوی بحیره به سفر های خطرناک از طریق قاچاقچیان تن در ندهند.

آمار های سازمان ملل نشان می دهد که در سال جاری عیسوی در هر روز ۱۴ نفر از این پناهنده گان جان خود را در بحیره مدیترانه از دست داده اند.

این میزان که بنا بر آمار های این نهاد بیش از ۵ هزار نفر بر آورد شده درحالی که در مجموع در سال ۲۰۱۵ طبق آمار های همین نهاد ۳۷۷۱ پناهجو در این راه جان خود را از دست داده بودند بالاترین رقم ثبت شده در اسناد این سازمان به شمار می رود.