اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بگفته یک کارشناس یمنی در حالی که سازمان ملل و مقامات آن وضعیت بحرانی در یمن را محکوم کرده‌اند اما رسانه‌ها این وضعیت را که یکی از بحرانی‌ترین شرایط در عرصه بین‌المللی است، پوشش نمی‌دهند!

محمد جسار در مصاحبه ای درباره آخرین تحولات در یمن به خصوص پس از نشر وسیع مریضی وبا در این کشور سخن گفت.

وی در این مصاحبه گفت: باعث تاسف است که بگوییم که یمن فقط مورد حمله نظامی وحشیانه قرار ندارد بلکه مورد حمله از نوعی دیگر نیز قرار گرفته و آن نادیده گرفته شدن از سوی رسانه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی و قرار گرفتن تحت محاصره اقتصادی است.

در حالی که سازمان ملل و مقامات آن وضعیت بحرانی در یمن را محکوم کرده‌اند اما رسانه‌ها این وضعیت را که یکی از بحرانی‌ترین شرایط در عرصه بین‌المللی است، پوشش نمی‌دهند.

شرایط کنونی یمنی‌ها شبیه قحطی‌زدگان شده و علاوه بر آن باید بگوییم که وبا تمام یمن را در نوردیده و سازمان‌های بین‌المللی نیز اعلام کرده‌اند که این مریضی از کنترول خارج شده است و زمانی که این سخنان مطرح می‌شود این شرایط باید از سوی جامعه بین‌المللی با اهتمام مواجه شود اما شاهد این موضوع نیستیم. تا کنون هزاران نفر در پی مریضی وبا قربانی شده و صدها هزار نفر نیز به این مریضی مبتلا شده‌اند. شفاخانه‌های دولتی و خصوصی به دلیل بمباردمان‌ها و ویرانی به دلیل حملات طیارات جنگی به هیچ وجه نمی‌توانند بر شرایط موجود سیطره یابند و وضعیت به شدت بحرانی می‌باشد.

محاصره اقتصادی عربستان علیه یمن به حداکثر میزان خود رسیده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره سکوت جامعه بین‌الملل درباره جنایت سعودی‌ها در عدم اجازه وارد شدن هرگونه کمک‌های بین‌المللی به یمن گفت: دالرهای سعودی در این زمینه بسیار فعال عمل کرده‌اند. مقامات سعودی اموال و ثروت ملت خود را در جنگ‌های منطقه هدر داده و همین طور ثروت خود را در راستای خریدن سکوت رسانه‌ها، دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی خرچ می‌کنند. محاصره اقتصادی عربستان علیه یمن به حداکثر میزان خود رسیده و کارمندان یمنی بیش از یک سال است که معاش و دستمزدی دریافت نکرده‌اند. بیش از یک سال و نیم است که میدان هوایی‌های یمن از دسترس خارج شده و هیچگونه طیاره ای حق فرود و پرواز از آن را ندارد و تنها چند طیاره به خصوص نظیر طیارات یونیسف یا سازمان ملل حق فرود در میدان هوایی‌های یمن را دارند. بندرگاه‌های یمن نیز تحت محاصره کامل قرار دارند و از سوی دیگر نیز پول کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تمام تلاش خود را برای گمراه کردن افکار عمومی به کار می‌گیرند.