اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بیشترین آمار تجاوز جنسی، بیشترین آمار فروپاشی خانوادگی، بیشترین آمار بیماری های روحی روانی و بیشترین آمار افسردگی را دختران و زنان امریکایی و سپس اروپایی در جهان به خود اختصاص داده اند و در صدر زنان شکست خورده و مظلوم واقع شده قرار دارند.

در عین حال، دختران و زنان از همه جا بی خبر افغانستانی، تحت تاثیر پمپاژ تبلیغاتی غرب، زنان برهنه و نیمه برهنه ی غربی را سرمشق و الگوی خود قرار داده اند و از آموزه های ناب اسلامی و الگوهای مقدس انسانی غافل شده اند.

8 مارچ برای زنان امریکایی و اروپایی صرفا یادآور خاطرات تلخ یک قرن درجا زدن است که در پی اعتراض های گسترده، برخی حقوق ظاهری زنان در قانون قید شد اما در عمل این خود زنان بودند که مورد ظلم های وسیعتری از سوی جامعه مردان غربی واقع شدند.

از رویاها و شعارهای 8 مارچ 1913 در 8 مارچ 2016 اینک اثری باقی نمانده است و زنان غربی به خوبی دریافته اند که هرچه بیشتر جنسیت را نادیده بگیرند و قدم در دنیای مردها بگذارند نه تنها پیشرفت و ترقی نمی کنند بلکه زیر دست و پای صنعت له می شوند.

شعارهایی که تحت عناوین حقوق بشر و حقوق زن این روزها به خورد افغانستان و افغانستانی ها داده می شود، شعارهایی است که بیش از یک قرن گذشته ذهن و روان زنان اروپایی و امریکایی را به خود مشغول کرده بود و بدینوسیله آنان را مورد بیشترین سوء استفاده زیر نقاب تساوی حقوق زن و مرد و فیمینیسم قرار داده بود.

درحالی که سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) روز زن در کشورهای اسلامی می باشد؛ برخی جوانان افغانستانی با گرایش های آشکار به فرهنگ غربی، 8 مارچ سالروز تظاهرات زنان در شیکاگو را بعنوان روز زن ارج می نهند و گرامی می دارند که جای بسی تاسف و تامل دارد.

حتی با نیم نگاهی اجمالی به وضعیت زنان در خانه های امن، زنان فعال در دوره های مدنی و حقوق بشری و دختران مسخ شده تحت تبلیغات غربی در افغانستان، به وضوح درمی یابیم که زنان افغانستانی به همان چاهی می غلتند که زنان غربی یک قرن است به آن غلتیده اند.