اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

زبان سرخ رییس جمهور پیشین که در واقع یک، شِبهِ رییس جمهور بود هرگز سر سبزش را به باد نخواهد داد چرا که وی درست روی نقاطی حرکت می کند که از قبل پاکسازی و زمینه سازی شده است و حمایت غرب را با خود دارد.
موضع گیری های تند حامد کرزی رییس جمهور پیشین افغانستان برخلاف بقیه ی مخالفان سیاست امریکا در منطقه نه تنها به زیان وی تمام نشد بلکه بارقه های کمرنگ اعتبار و اعتماد ملی را نیز برایش دوباره زنده کرد و به ارمغان آورد.

حکومت سیزده ساله ی دست نشانده ای که نه از مجاهدان و نه از کمونیست های مطرح سال های جنگ داخلی بود بر یک ملت با حمایت قاطع سران احزاب و جنگسالاران و مخالفان مسلح و خود یانکی ها؛ هنوز که هنوز است جای ابهامات و شبهات بسیاری دارد.

رییس جمهوری که برای سه دوره متوالی قدرت را در دست داشت و از هیچ تلاشی برای میدان دادن به ناتو و سربازان امریکایی برای غارت و چور و چپاول دریغ نورزید و به مخالفان مسلح برای کشتار وحشیانه ی مردم ملکی میدان داد؛ همچنان بر زبان از غرب گله می کند!

در واقع کرزی، سیاست های دیکته شده ی کاخ سفید را مو به مو و نکته به نکته در کابل و در قلب منطقه پیاده کرد ولی بر زبان همواره از امریکا انتقاد ورزید. وی شرایط حضور درازمدت یانکی ها بر خاک افغانستان و نیز پایگاه های دایمی نظامی را پدید آورد اما حاضر به امضای توافقنامه امنیتی نشد.

در همین راستا باید خاطرنشان کرد که حامد کرزی نه تنها با دیگر مخالفان سیاست ها و حضور امریکایی ها در افغانستان متحد نشد و ایتلافی تشکیل نداد بلکه دست رد به دوستی و نزدیکی با کشورهای رقیب امریکا همچون ایران و روسیه زد.

تمام این موارد مذکور و از قلم افتاده را که در یک پازل کنار هم بچینیم مشاهده می کنیم که زبان سرخ رییس جمهور پیشین که در واقع یک، شِبهِ رییس جمهور بود هرگز سر سبزش را به باد نخواهد داد چرا که وی درست روی نقاطی حرکت می کند که از قبل پاکسازی و زمینه سازی شده است و حمایت غرب را با خود دارد.

“خزانه خالی دولت، ضریب پایین امنیتی، آزاد کردن سردمداران جنگ و قاتلان مردم، رواج مهاجرت جوانان به اروپا و کشورهای همسایه، سوء استفاده از مرز بی مرزبان دیورند و توزیع شبکه ای مواد مخدر با دست های آلوده ی ناتو در سراسر جهان.”

براستی که به زعم برخی نمایندگان پارلمان، باید کرزی را ستون پنجمی خواند که در استخدام امریکا، قصد تخریب روند صلح را دارد؛ ستون پنجمی که هرگز فرو نخواهد ریخت.

موضوع : اخبار