اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

همزمان با سفر غیر مترقبه رییس ستاد مشترک ارتش امریکا به افغانستان و دیدار با رییس جمهور در ارگ کابل، ارتش ملی در لوگر متحمل حملات هوایی طیاره های بدون سرنشین ناتو بر خود و کشته و زخمی شدن سربازان و تنی چند از فرماندهان شد.

 

نیروها و مقام های امریکایی چه در سطح سربازان پیاده و چه فرماندهان و وزرا و رییس جمهور هرگز به تعهدات شفاهی و کتبی خود در زمان های اضطراری و التزامی پایبند نبوده اند؛ این مدعا بار دیگر با کشته و زخمی شدن نیروهای ارتش ملی به اثبات رسید.

 

در این سفر از پیش تعیین نشده و دیدار نیمه محرمانه که جزئیات آن به رسانه ها و مطبوعات ارسال نشد؛ هر چه گذشت از انظار عمومی دور ماند و اذهان عمومی را بیش از پیش نسبت به حکومت و خاینان ملی و خادمان امریکایی بدبین کرد.

 

یکی از مفاد مهم مورد اختلاف میان دولت حامد کرزی و دولت باراک اوباما برای انعقاد توافقنامه امنیتی و استراتژیک میان ابرقدرت غرب و قلب آسیا، همین مصونیت جان سربازان ملی و مردم ملکی از گزند حملات شبانه و خودسرانه ناتو بود که…

 

که حکومت پیشین را بدون امضای این پیمان ننگین خاتمه داد و در نخستین روزهای حکومت پسین، بدون شرح جزئیات از عدم حملات هوایی بی سرنشین امضا و توشیح گشت. با چنین پیشامدهایی مضرات و آثار سوء هم پیمان شدن افغانستان و امریکا رخ می نماید.

 

این درحالی است که جوی خونی که توسط طیاره های بی سرنشین امریکایی در قالب ناتو بر پاسگاه امنیتی لوگر به راه افتاد؛ خیر مقدمی به جنرال مارتین دمپسی به شمار آمد و به تبع آن هیچ گونه توبیخ و توضیحی در پی نداشت و به ابراز تاسف رییس جمهور منفعل افغانستان بسنده شد.

 

این نه اولین بار و نه آخرین باری است که مردم ملکی بی دفاع و غیرنظامی یا اردو و ارتش ملی و نظامیان افغانستانی توسط حملات هوایی شبانه ناتو و غالبا امریکا به خاک و خون می غلتند اما اشرف غنی زبون تر از حامد کرزی سری به تاسف تکان می دهد و دیگر هیچ! خورده فرمایشات مقام های سرزده امریکایی در افغانستان هم که بماند.

موضوع : اخبار