اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عبدالطیف پدرام نماینده ولسی جرگه از عملکرد نماینده گان این جرگه انتقاد کرد و گفت که به دلیل عدم توانایی دفاع نماینده گان از قانون و مصوبه‌های ولسی جرگه، رییس جمهور و برخی دیگر به صورت آشکارا قانون را نقض می‌کند.

وی با اشاره به فرمان اخیر اشرف غنی در رابطه با تعدیل قانون ثبت نفوس و تذکره الکترونیکی گفت که با وجود ولسی جرگه من‌حیث نهاد قانونگذار، رییس جمهور افغانستان صلاحیت صدور فرمان تقنینی را ندارد، اشرف غنی با این فرمان صریحا قانون و مصوبات را نقض کرده است.

عبدالطیف پدرام از تاخیر در استیضاح مقامات امنیتی افغان نیز انتقاد کرد.

این عضو ولسی جرگه اظهارداشت که وضعیت امنیتی کشور نامناسب است، نماینده گان ولسی جرگه به منظور دریافت پول از این ُوزرا بدون درک وخامت اوضاع امنیتی، استیضاح آنها را هر روز به تاخیر می‌اندازند.

گفته می‌شود که براساس قانون اساسی، رییس جمهور باوجود ولسی جرگه، صلاحیت صدور فرمان تقنینی را ندارد و تعدیل قوانین از صلاحیت‌های نماینده گان است.

پس از حملات اخیر تروریستی در کابل خاصتاً حمله به شفاخانه نظامی سردار داودخان، بحث استیضاح مقامات ارشد امنیتی در ولسی جرگه داغ شده است.

روز گذشته نیز وزرای دفاع، کشور و رییس عمومی امنیت ملی قرار بود در رابطه با این حمله به ولسی جرگه احضار شوند ولی پروگرام استیضاح آنها تا 7 حمل به تعویق افتاد.