اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

ما به همکاری با جامعه جهانی متعهد هستیم و می خواهیم بر اساس اراده مردم خویش، عمل کنیم.

 

کنفرانس لندن برای افغانستان به میزبانی دولت شاهی انگلیس در شهر لندن پایتخت آن کشور آغاز گردید و با سخنرانی اختتامیه رییس جمهور غنی به پایان رسید.

 

رییس جمهور غنی در سخنرانی اختتامیه اش به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان از نخست وزیر انگلیس بخاطر میزبانی کنفرانس مذکور تشکر کرد.

 

محمد اشرف غنی با اشاره به قربانی های جامعه جهانی در افغانستان، از کشته شدن بیش از ۳۴۰۰ تن از پرسونل ناتو و جراحت بیشتر از ۳۰ هزار تن دیگر آنان یاد آوری کرد.

 

محمد اشرف غنی با اشاره به کمک های جامعه جهانی به حکومت و مردم افغانستان گفت که در رابطه به همکاری جامعه جهانی در افغانستان اجماع ملی و سیاسی وجود دارد.

 

وی افزود که افغانستان به عنوان یک کشور اسلامی که ۹.۹۹ درصد نفوس آنرا مسلمانان تشکیل می دهد، افتخار همکاری با جامعه جهانی را دارد و می خواهد به این همکاری ها ادامه دهد.

رییس جمهور غنی گفت که ما با این همکاری متعهد هستیم و می خواهیم بر اساس اراده مردم خویش عمل نماییم.

 

محمد اشرف غنی گفت که اگر ذهنیتی موجود باشد که گویا دولت افغانستان در اثر ناامنی به سقوط مواجه است، این یک خیال باطل است، چون نیروهای امنیتی ما قوی شده اند و قابلیت های که در چهار سال گذشته بدست آورده اند، بی سابقه می باشد.

 

وی افزود: ما برای این انتخاب نشده ایم که به سقوط مواجه شویم، بلکه برای مقابله با تهدید های موجود و پیروزی بر آنها مسوولیت داریم.

 

رییس جمهور غنی تامین صلح در کشور را یک اولویت ملی دانست و از آغاز انتقال ماموریت سازمان ناتو از جنگی به غیر جنگی استقبال کرد.

وی افزود که نیروهای امنیتی ما آمادگی کامل برای گرفتن مسوولیت امنیت تمامی کشور شان را دارند.

 

رییس جمهور افغانستان با اشاره بر همکاری های منطقوی گفت که ما با کشور های همسایه خویش گفتگو های فعال را آغاز کرده ایم و از تفاهم بوجود آمده بسیار راضی هستیم.

 

رییس جمهور غنی افزود که ما یک انتخاب داریم و آن اینکه یا به مرکز همگرایی آسیا مبدل می شویم و یا به یک گوشه فراموش شده آسیا تبدیل می شویم زیرا زمان برای هیچ کسی توقف نمی کند و این موضوع ما را مجبور می سازد که برای آینده بهتر برای مردم خویش از فرصت ها استفاده کنیم.

 

محمد اشرف غنی، پیشرفت اقتصادی افغانستان را یک مساله بنیادی دانسته گفت که تمام تمرکز ما روی این است که فقر را از بین ببریم. وی گفت که حکومت افغانستان یک برنامه عمل را با جامعه بین المللی در میان گذاشته است و می خواهد که برنامه مذکور به کمک همکاران بین المللی تحقق یابد.

 

رییس جمهور افغانستان به جامعه جهانی پیشنهاد کرد که برای بوجود آوردن نتایج مثبت، در عوض پروژه ها در افغانستان، منابع مالی را در اختیار حکومت افغانستان قرار دهند.

 

محمد اشرف غنی با اشاره به مبارزه جدی با فساد گفت که حالا نیاز نیست که دوستان بین المللی ما از موجودیت فساد یاد آوری کنند، زیرا ما خود اکنون برای مبارزه با فساد متعهد هستیم.