اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رییس ‌جمهور و رییس ‌اجرایی با ۳۰ تن برای نامزد شدن برای وزارت‌ها دیدار و گفتگو کرده ‌اند که نام‌های ۲۰ تن آنان فاش شده است.

گفته می شود که رییس‌ جمهور و رییس اجرایی با بیش از ۳۰ تن از نامزد وزیران احتمالی گفتگو کرده و از آنها امتحان گرفته ‌اند که نام‌های نزدیک به ۲۰ تن آنها به نشر می رسد.

 

رییس‌جمهور و رییس اجرایی با جنرال همایون فوزی و جنرال شیرمحمد کریمی درباره‌ پست وزارت دفاع،

با صلاح‌الدین ربانی درباره‌ پست وزارت امور خارجه،

با انجینر عارف سروری و فضل احمد معنوی درباره‌ پست وزارت داخله،

با غلام جیلانی پوپل به پست وزارت مالیه،

باسردار محمد رحیمی به پست وزارت تجارت،

باقربان حقجو به پست وزارت اقتصاد،

باسعادت نادری به پست وزارت کار و امور اجتماعی،

با نجیبه ایوبی برای پست وزارت زنان دیدار و گفتگو کرده ‌اند.

 

از سویی هم رییس‌ جمهور و رییس اجرایی با محمود صیقل، سیر احمد مهجور، برنا کریمی، فیض الله ذکی، سردار رحمان اوغلی، سید حسین عالمی بلخی، زلمی یونسی و داکتر فیروز و گل ضیا نیز دیدار و گفتگو کرده‌اند؛ اما پست‌هایی که درباره‌ آنها با این افراد صحبت شده هنوز روشن نیست.

 

پرسش اینجا است که چه زمانی کابینه اعلام خواهد شد؟ ریاست جمهوری بار دیگر از قید به زودی برای اعلام کابینه استفاده کرده است.

کابینه در حالی در این هفته اعلام نشد که مردم به شدت از رهبران حکومت وحدت ملی ناراضی‌اند؛ ریاست‌جمهوری هم انتقادهای مردم را پذیرفته است.

 

تا هنوز سه بار، حکومت زمان‌هایی را برای معرفی کابینه اعلام کرده است که در این سه بار موفق به معرفی کابینه نشده است. اکنون منابع حکومتی گفته ‌اند که در روزهای نخست هفته‌ آینده، کابینه به گونه‌ جمعی و با یک برنامه‌ واحد معرفی خواهد شد.