اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

صاحب عریقات دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین، رژیم صهیونیستی را مانع اصلی در قبال دستیابی به صلح دانست.

آژانس خبررسانی فلسطینی معا امروز (شنبه) راپور داد: عریقات با آنا کانگبرگ رییس حزب اعتدال سویدن و هیات همراه وی و نماینده ناروی در روند صلح و قونسول فرانسه به طور جداگانه دیدار کرد.
عریقات در این دیدارها تاکید کرد که تل آویو اکنون شریکی در عملیات صلح و سازش به حساب نمی آید، بلکه مانع اصلی دستیابی به صلح و بر اساس تشکیل دو کشور در سرحدات سال 1967 می باشد.
وی گفت: پلان های رژیم صهیونیستی بر اساس از بین بردن گزینه تشکیل دو کشور بر سرحدات 1967 از طریق توسعه شهرک سازی و محاصره و مجازات های جمعی و مصادره زمین های فلسطینیان و بدرفتاری با اسیران فلسطینی است.
عریقات در گفت وگو با هیات های خارجی همچنین گفت که تصمیم محکمه عالی فلسطین در خصوص توقف اقدامات اجرایی انتخابات داخلی به معنی لغو انتخابات نیست و این یک تصمیم قضایی است نه سیاسی و همه نشانه ها از برگزاری انتخابات محلی حکایت دارد و تصمیم نهایی محکمه عالی 10 روز دیگر صادر خواهد شد.
محکمه عالی فلسطین برگزاری انتخابات شاروالی ها در کرانه باختری و نوار غزه را که قرار است حدود یک ماه دیگر برگزار شود، لغو کرده است.
بر اساس این راپور، محکمه عالی فلسطین دستور لغو برگزاری انتخابات شاروالی ها در کرانه باختری و نوار غزه را که قرار بود در روز ۸ آکتُبر انجام شود صادر کرد.
علت این تصمیم محکمه عالی فلسطین مسأله عدم مشمول شدن شهر قدس در انتخابات و اعتراضات مطرح شده علیه لست های جنبش فتح عنوان شده است.

موضوع : اخبار