اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بنیامین نتانیاهو؛ نخست وزیر رژیم اسرائیل، بان کی مون؛ دبیر کل سازمان ملل را به “تشویق تروریسم” متهم کرد.

آقای بان در اشاره به فلسطینی ها گفته بود که ستم‌دیدگان براساس طبیعت انسانی به اشغال واکنش نشان می دهند.

آقای بان به شورای امنیت گفت که موج حملات اخیر ناشی از “حس عمیق رانده شدن و درماندگی” در میان بعضی فلسطینی ها، به خصوص جوانان بوده است.

او گفت:‌”سرخوردگی فلسطینی ها زیر بار نیم قرن اشغال و فلج شدن فرآیند صلح در حال افزایش است.”

نتانیاهو در واکنش گفت:”اظهارات دبیر کل سازمان ملل متحد مشوق تروریسم است. تروریسم هیچ توجیهی ندارد.”

اما نتانیاهو گفت:”آنها (فلسطینیان) برای صلح آدم نمی کشند و برای حقوق بشر آدم نمی کشند.”

او گفت که سازمان ملل موقعیت بی طرفانه و اقتدار اخلاقی اش را مدت ها پیش از دست داده است.

بیش از ۱۵۵ فلسطینی، ۲۸ اسرائیلی، یک امریکایی و یک اریتره ای در خشونت هایی که از ماه اکتوبر شروع شده کشته شده اند.

آگاهان اما می گویند که اظهارات زهرآگین، تهاجمی و توهین آمیز نخست وزیر رژيم اسراییل علیه دبیر کل سازمان ملل متحد نشان می دهد که این رژيم، به تنهایی تمام جامعه بین المللی را به استهزا گرفته و با تکیه بر حمایت های بی دریغ و سخاوتمندانه ای که از اعمال جنایتکارانه و فاجعه بار او و رژیم تحت سلطه اش می شود، نتانیاهو به خود حق می دهد که دبیر کل سازمان ملل را مشوق «تروریسم» بخواند؛ اما شواهد فراوانی وجود دارد که نشان می دهد این رژيم اسراییل و تروریسم دولتی این رژيم است که مشوق تروریسم در ابعاد بین المللی است.

ویدیوهایی که در خصوص مداوای تروریست های تکفیری و سلفی در شفاخانه های مجهز اسراییل و عیادت نتانیاهو از آنها منتشر شد، تنها یکی از نشانه ها در این زمینه است و نشان می دهد که چه کسی تروریست و مشوق تروریسم است.

رژيم اسراییل با استفاده از کمک های بی دریغ امریکا و دیگر قدرت های غربی به خود حق می دهد که خانه های فلسطینان را آتش بزند، مردان و زنان و کودکان شان را به صورت سیستماتیک و کاملا آشکار بکشد، سرزمین های فلسطینی را غصب و غارت کند و برای یهودی های مهاجر و بی ریشه و بی هویت، شهرک بسازد، صدها هزار نفر را در یک باریکه مزدحم در غزه به مرگ تدریجی محکوم کند و هر از گاه به بهانه های واهی، آنان را از زمین و دریا و هوا به رگبار ببندد، مساجد، منازل مسکونی، شفاخانه ها، اردوگاه های آوارگان، اماکن عمومی و مکاتب را ویران کند و هزاران زن و کودک بی گناه را به خاک و خون بکشد، به همه کشورهای همسایه اش تجاوز نظامی کند، سرزمین های مشروع دیگران را غصب نماید و بی اعتنا به قوانین بین المللی، گزارش های حقوق بشری و شکواییه های حقوقی، خود را در مقام مبارزه با تروریسم و افراطی گری نشان دهد و این رویه را بیش از نیم قرن همچنان ادامه دهد و هر روز تشدید و تقویت نماید.

این کاملا آشکار است که از نظر رژيم منحط و جعلی اسراییل و نخست وزیر تروریست آن، هیچکس در جهان حق ندارد در برابر اعمال و رفتارهای ضد انسانی این رژیم، واکنش منفی نشان دهد و از آن انتقاد کند. فرقی نمی کند آنکس بان کی مون؛ دبیر کل سازمان ملل متحد باشد یا وزیر خارجه سویدن.

یکی با وقاحت تمام، «مشوق تروریسم» قلمداد می شود و دیگری به سرزمین های اشغالی فلسطین، ممنوع السفر اعلام می گردد.

نتانیاهو در واکنش به سخنان اخیر دبیر کل سازمان ملل گفت:”آنها (فلسطینیان) برای صلح آدم نمی کشند و برای حقوق بشر آدم نمی کشند.”

این بدان معناست که رژيم اسراییل برای صلح و حقوق بشر آدم می کشد! معنای دیگر این سخن این است که فلسطینی های مظلوم به وسیله تروریسم دولتی اسراییل به خاک و خون کشیده و کشته می شوند تا در سرزمین های اشغالی به نفع صهیونیست های غاصب، صلح و حقوق بشر تامین شود!!

آیا کشتن زنان و کودکان برای صلح و حقوق بشر مجاز است؟!

او همچنین گفت که سازمان ملل موقعیت بی طرفانه و اقتدار اخلاقی اش را مدت ها پیش از دست داده است.

شکی نیست که این اتفاق افتاده؛ اما چه کسی موجب و باعث این امر شده است؟ بدون تردید عملکردهای رژيم منحطی مانند اسراییل که به هیچیک از قطعنامه های سازمان ملل احترام نگذاشته و به صورت مرتب، قواعد بین المللی را نقض کرده است.

بیش از ۱۵۵ فلسطینی، ۲۸ اسرائیلی، یک امریکایی و یک اریتره ای در خشونت هایی که از ماه اکتوبر شروع شده کشته شده اند.

نسبت این آمار کاملا توضیح می دهد که چه کسی به خاطر صلح و حقوق بشر کشته می شود و چه کسی مشوق تروریسم است.

موضوع : اخبار