اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رهبران مسلمان امریکا رویکرد تند و افراطی دونالد ترمپ نسبت به جامعه مسلمانان را محکوم کردند.

به نقل از آژانس خبررسانی فرانسه، رهبران مسلمان امریکا پیش بینی کردند که غیر قانونی بودن ممنوعیت سفر اعمال شده از سوی رییس جمهور امریکا در نهایت اثبات خواهد شد.

بر اساس این راپور یک روز پس از اجرای تدابیر جدید دولت امریکا در ممنوعیت سفر مسلمانان به خاک این کشور، رهبران مسلمان امریکا به شدت این اقدام ترمپ را محکوم کردند.

با اجرای قانون محدود شده ممنوعیت سفر ترمپ، ورود مهاجران و پناهجویان لیبیا، سومالی، سودان، ایران، سوریه و یمن به خاک امریکا به طور موقت ممنوع شده است. این تدابیر از روز پنجشنبه پس از آن اجرا شده که محکمه عالی امریکا مجوز اجرای آن را صادر کرده است.

دولت ترمپ مدعی است که ممنوعیت سفر برای جلوگیری از ورود تروریست ها به خاک امریکا لازم و ضروری است. رهبران جامعه اسلامی امریکای شمالی که بزرگترین گروه حامی مسلمانان در قاره امریکا به شمار می رود، در نشست خود در شهر شیکاگو اقدامات ترمپ در ممنوعیت سفر مسلمانان را محکوم کردند.

ازهر عزیز رییس جامعه اسلامی امریکای شمالی موسوم به ایسنا تاکید کرد: اظهارات ترمپ و اقدامات افراطی وی ضربه بزرگی را به جامعه مسلمانان امریکا وارد کرده است. در نهایت اثبات خواهد شد که این اقدام ترمپ غیرقانونی است. این کشور همواره یک ملت فراگیر بوده، یک ملت بردبار.

بسیاری از مذاهب مختلف امریکا نیز از برگزاری این نشست در شیکاگو حمایت کرده و قرار است اعضای مذاهب ماتولیک، لوتری و یهودی در این کنوانسیون سه روزه اشتراک کنند.

داکتر اسری علی، ساکن شیکاگو و یکی از سازمان دهنده گان این کنوانسیون تاکید کرد: ماه رمضان امسال، یک ماه بسیار سخت برای جامعه مسلمانان امریکا بوده است.

در ماه می یک مرد که از مسلمانان متنفر بوده، با چاقو به دو نفر در یک قطار در پورتلند ایالت اورگون حمله ور شد. آنها تنها قصد دفاع از دو دختر را داشتند که با حمله این فرد روبرو شدند. اوایل ماه جاری نیز نبرا حسنین دختر 17 ساله اهل ویرجینیا که برای نیایش و دعا به مسجد رفته بود، تا سر حد مرگ هدف لت و کوب قرار گرفته است.