اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

روایتی دردناک از زنی که برده جنسی داعش بوده و جنایات هولناکی را به چشم خود دیده است.

کوهستان سنجار سرزمینی مقدس برای ایزدی‌هاست که هنوز ترس و وحشت ناشی از داعش در آن حس می شود،پس از گذشت 4 سال هنگامی که از این کوه ها و جاده ها بگذرید کالا هایی که مردم وقت فرار جا گذاشته اند به چشم می خورد.

اکنون سکوتی سنگین اینجا را فرا گرفته، تاریخی که در ذهن هر ایزدی هک شده است، تروریست های داعش اینجا نیستند اما هنوز هزاران زن و مرد و طفل ناپدید استند.

زنی که توسط داعشی ها از سوریه برای بردگی اختطاف شده بود پس از 4 سال به آغوش خانواده اش بازگشت،این خانواده ده ها هزار دالر برای آزادی او پول خرج کردند، رهایی از آن روزهای جهنمی برای این زن مثل رویایی دست نیافتنی بود که در کمال ناباوری به آن دست یافت.

بنا بر اعلام بی بی سی این زن در توضیح روزهای بردگی گفت: هنگامیکه در چنگال خونین آنها اسیر بودم مدام به دروغ می گفتند زنهای ایزدی هرگز آزاد نمی شوند و اگر نزد خانواده هایشان هم برگردند توسط آنها کشته می شوند زیرا پذیرای این ننگ نخواهند بود، من هم به خاطر همین از ترس کشته شدن به دست خانواده نمی خواستم بازگردم.

اکنون که بازگشته ام از استقبال خانواده متحیر استم و تازه به نیرنگ کثیف آنها پی بردم، روزهای وحشتناکی بود و زنان مدام توسط تروریست ها شکنجه می شدند، نزدیک به 3 هزار تن از زنها و اطفال ایزدی هنوز اسیر داعش استند.

قریه کوجو جایی است در کوه های سنجار که داعش قصد داشت آن را از روی نقش محو کند،جایی که یادآور کشتاری جمعی بوده،تروریست ها ساکنان مسن اینجا را قتل عام کردند و زن های جوان را برای بردگی به فروش گذاشتند،حس از دست دادن در این قریه فراگیر است و اندوه فریاد می کشد.

شیخ نائب یکی از ساکنان کوجو سوگوار بردارش است که در حویلی پشت یک مکتب زنده به گور شد،اکنون داخل این مکتب تصاویری به رسم یادبود از کشته شدگان وجود دارد.در طبقه بالای مکتب رد و پای وحشت دیده می شود،کمپلهاو یونیفارم های رها شده،سکوت دردناک نسلی از دست رفته است.

در حاشیه قریه گورهای دسته جمعی و استخوان های قربانیان به چشم می خورد،شیخ نائب می گوید:اینجا محلی است که داعش مردم مرا کشته و استخوانها هم شواهد این موضوع استند.