اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

محترم عبدالحسیب صدیقی سخنگوی اداره امنیت ملی دیروز در نشستی خبری در کابل گفت: بر اساس شواهد و مدارک موجود و همچنین عملکرد فرماندهان ارشد گروه طالبان، ملامحمد عمر سرکرده گروه طالبان زنده نیست.

 

جناب سخنگو در این رابطه افزود: چندی است که مولوی اختر منصور از سرکردگان گروه طالبان، افراد مورد نظر خود را در پست های کلیدی با عنوان فرمان ملاعمر منصوب می کند که این اقدام شک و تردید ها را درباره زنده بودن ملا عمر تقویت می کند.

 

صدیقی ضمن اشاره به تلفات سنگین نیروهای طالبان در سال جاری، گفت: نیروهای طالبان طی امسال در نبرد مستقیم با نیروهای امنیتی داخلی زمین گیر شده اند و دیگر قادر به رویارویی مستقیم نیستند به همین تمام توان خود را معطوف به حملات انتحاری و بمب گذاری کرده اند.

 

این ادعاهای خنده دار ریاست امنیتی ملی اولین بار نیست که مطرح می شود تقریبا سالی یک بار موضوع کشته شدن ملاعمر نادیده، بر سر زبان این عالیجنابان می افتد.

 

طی سالهای گذشته بارها مقامات امنیتی کابل گفته اند که از مخفیگاه رهبر طالبان خبر داشته‌اند و او نیز مانند بن لادن در پاکستان بوده است اما از آنجایی که نیروهای امنیتی افغانستان نمی‌توانستند در خاک پاکستان علیه رهبر طالبان دست به اقدامی بزنند، اطلاعات مربوط به مخفیگاه او را مکررا در اختیار نیروهای آمریکایی قرار داده‌اند.

 

جالب اینکه سخنگوی ریاست امنیت ملی آنچنان محکم راجع به اطلاعاتش درباره ملا عمر سخن می گیود که گویا واقعا این چندسال رهبر طالبان زیر ذربین نیروهای اطلاعاتی افغانستان بوده است.

 

اما خوب است از جناب صدیقی بپرسیم اگر اداره ی شما اطلاعات کافی و واضح از عملکرد، نحوه ارتباطات و زندگی رهبران طالبان آن هم در پاکستان دارد، چرا برای ارتباط با سران شبه نظامی مخالف دولت دست به دامن سازمان استخبارات پاکستان می شوید به نحوی که حتی یک دکاندار پیشاوری را به جای نماینده طالبان می پذیرید.

 

مطلب دیگر اینکه اگر اطلاعات کافی درباره زندگی ملامحمد عمر در اختیار نیروهای آمریکایی قرار داده شده، چرا آمریکایی ها هیچ اقدامی در این رابطه نکردند؟ این مطلب نشانگر آن است که سازمان اطلاعاتی افغانستان به مراتب از سازمان اطلاعات آمریکا قوی تر است که توانسته اند به مدارکی دست یابد که آنها نتوانستند! همچنین در صورت صحت این ادعا، مسایل پشت پرده آمریکا بیشتر روشن می شود که هدف غربیها از لشکر کشی به افغانستان مبارزه با تروریزیم نبود زیرا می بینیم که سران القاعده و طالبان هر دو در پاکستان کشته می شوند.

 

نتیجه اینکه طرح ادعای کشته شدن ملاعمری که هیچگاه وجود خارجی نداشته، از سوی مقامات امنیتی کشور از یک سو به جهت تضعیف روحیه ی دشمن است! و از سوی دیگر سرپوشی بر حملات انتحاری چند روز اخیر به کابل.

 

این ترفندی است که مقامات امنیتی افغانستان از آمریکاییها آموختند. زمانی که عرصه بر کاخ سفید تنگ آمد و از هر طرف فشار وارد شد که چگونه بعد از ده سال حضور نظامی شما هنوز نتوانستید رهبر القاعده را از بین ببرید، بلافاصله بن لادن درخاک پاکستان کشته شد و هیچ کس هم وی و جنازه اش را ندید تا همچنان مرگ و زندگی این دو نفر در هاله ای از ابهام باقی بماند.