اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

اعضای کمیسون شکایات انتخاباتی هرات شش نفر را در بدل پرداختن ۵۳۷ هزار دالر شامل لیست نهایی ساخته است؛ قرار بود که کمیسیون با این مبلغ هشت نفر را موفق گرداند اما دو نفر دیگر با اینکه پول را پرداخته اند اما وارد لیست نشده اند.

حالا این دو فرد نه تنها قرار است که افشاگری نمایند بلکه صدای های ثبت شده آنها نشان می دهد که متقلبین برنده اعلام شده و کمیسیون های انتخاباتی در تلاش تطمیع این افراد می باشد.

 

در جریان رسیدگی به شکایات انتخاباتی، بجز این هشت نفر از تمامی نامزدان انتخابات شورای ولایتی هرات یا رای کم شده و یا اینکه آرای شان به نام این هفت نفر برنده ثبت شده است.

شما می توانید این موضوع را به وضوح از سایت کمیسیون انتخابات نیز درک کنید. کمیشنران محلی انتخابات این افراد را به شکل زیر تقسیم کرده و پول های شان را گرفته اند.

 

عبدالله شیرزی رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی هرات از افراد زیر پول گرفته است:

حاجی عبدالرحمن مرادی

داکتر نور احمد حیدری

محمد سردار بهادری

میرزا اچکزی

حاجی محمد نورزایی

 

هر کدام از این افراد مبلغ 75 هزار دالر را با میانجیگری شخصی به نام شاولی شبرغانی و ضمانت ارباب شیر احمد علیزایی نماینده مردم هرات در شورای ولایتی، از طریق یکی از صرافی های شهر هرات به عبدالله شیرزی پرداخته اند.

قابل ذکر است که حاجی محمد نورزایی 12 هزار دالر دیگر نیز به عبدالله شیرزی پرداخته است.

قاضی عبدالرزاق نجرابی

حاجی ارباب عبدالرسول جمشیدی

احمد جاوید رؤف

جهانتاب طاهری

 

این مطلب زمانی افشا گردید که کمیسیون شکایات انتخاباتی با وجود گرفتن پول، میرزا اچکزی و حاجی محمد نورزایی را ناکام علان نموده است.

موضوع : اخبار