اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

تجاوز و آزار و اذیت جنسی و فروش وسایل جلوگیری از بارداری در میان نیروهای اردوی اسراییل افزایش یافته است که این امور باعث تضعیف نیروها در زمان اجرای عملیات جنگی می شود.

 

جمعی از افسران ذخیره اردوی رژیم اشغالگر قدس نامه ای به جنرال گادی آیزنکوت رییس ستاد کل اردو فرستاده و خواستار جلوگیری از جذب نیروهای زن در کَندَک های جنگی شده اند.

 

رسانه های رژیم اسراییل امروز پنجشنبه متن نامه افسران ذخیره را نشر و اعلام کردند که این نامه پس از اظهارات جنجالی خاخام ییگال لِوینشتاین نوشته و ارسال شد.

 

لوینشتاین رییس آکادمی آموزش پیش از خدمت پسران در اردوی اسراییل است و در تازه ترین اظهارات خود خواستار توقف عاجل خدمت دختران در اردو شده بود.

 

در نامه افسران ذخیره اردو که به امضای 200 افسر رسیده، آمده است: ما در چند سال گذشته شاهد حمایت قومندانی اردو از خدمت دختران در کَندَک های رزمی بودیم در حالی که قومندانان اردو جذب دختران را بی فایده می دانند.

 

افسران ذخیره در نامه خود اعلام کردند: تجاوز و آزار و اذیت جنسی و فروش وسایل جلوگیری از بارداری در میان نیروهای اردو افزایش یافته است که این امور باعث تضعیف نیروها در زمان اجرای عملیات جنگی می شود. جذب دختران در اردو باعث کاهش قدرت تحرک و جابجایی نیروهای مسلح می شود.

 

افسران در این نامه آورده اند: جلوگیری از جذب دختران در اردو هم به نفع نیروهای زن و هم به نفع نیروهای مرد است.

 

افسران ذخیره اردوی اسراییل در پایان نامۀ خود آوردند: خلاصه اینکه نیروهای زن مانع پیروزی اردو می شوند بنابراین نباید هیچ جایگاهی در اردو داشته باشند. افزایش فروش قرص های ضد بارداری در میان نیروهای اردو نشان می دهد که خدمت کردن پسران و دختران در کنار یکدیگر باعث بروز مشکلات مختلف می شود.

 

این در حالست که ستاد کل اردوی اسراییل اعلام می کند که به جذب دختران برای خدمت کردن در رده های مختلف خصوصاً کَندَک های جنگی ادامه خواهد داد.