اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

سازمان داکتران بدون سرحد، اخلاق را زیر پا گذاشتند.

به نقل از یورونیوز،‌ پس از رسوایی اخیر جنسی و مالی سازمان امداد رسانی آکسفام که بخشی از منابع مالی آن از سوی دولت بریتانیا تامین می شود حالا نوبت به سازمان فرانسوی داکتران بدون سرحد رسیده که در این زمینه خبرساز شود.

این سازمان غیر دولتی که مقر آن در ژنیف است از برملا شدن 24 مورد آزار و یا سوء استفاده جنسی که عاملان آن کارمندان زیر مجموعه اش بوده اند، خبر داد.

از میان شکایت های دریافت شده 24 مورد آزار یا سوء استفاده جنسی تایید و دراین ارتباط 19 نفر از کار برکنار شده‌اند.داکتران بدون سرحد با نشر اعلامیه ای تصریح کرده است که 148 فقره شکایت و یا هشدار در زمینه سوء استفاده جنسی کارکنان این سازمان به قسمت مدیریت ارسال شده است.

موارد اعلام شده تنها بخشی از رسوایی‌های اخلاقی کارکنان داکتران بدون سرحد است زیرا این سازمان مردم نهاد تخلفات احتمالی رصد شده توسط تیم های اعزامی به ماموریت و راپور نشده به مقر عملیاتی این سازمان در پاریس را منظور نکرده است.

درین اعلامیه همچنین آمده است: برغم هشدارها در باره افزایش موارد سوء استفاده، داکتران بدون سرحد آگاه است که مواردی از این دست در داخل سازمان به خوبی راپور نمی‌شود. به راپور این سازمان از میان شکایت‌های دریافت شده، 40 مورد سوء استفاده و یا آزار پس از تحقیقات داخلی مورد شناسایی قرار گرفته که از این میان 24 مورد آزار یا سوء استفاده جنسی کشف و دراین ارتباط نزده نفر از کار برکنار شده‌اند. داکتران بدون سرحد اعلام کرده است که پنج فرد دیگر مرتبط با این رسوایی جنسی بوسیله تدابیر انضباطی و یا تعلیقی مجازات شده اند.

داکتران بدون سرحد سازمانی مردم نهاد و فعال در زمینه امدادرسانی طبی است که در سطح بین المللی فعالیت می‌کند و بیش از 40 هزار کارمند دایم در نقاط مختلف جهان دارد.

برملا شدن رسوایی‌های جنسی در میان کارمندان داکتران بدون سرحد در حالی صورت می گیرد که پس از افشای غافلگیر کننده خبر برپایی فاحشه خانه از سوی شماری از کارکنان اعزامی سازمان خیریه آکسفام در هائیتی، نهادهای بین المللی بشر دوستانه در آستانه رویارویی با بحران اعتماد و مشروعیت قرار گرفته‌اند. اتحادیه اروپا و نیز سازمان جهانی حفظ الصحه از دیگر پشتیبانان مالی آکسفام استند که تنها در سال گذشته 44 ملیون دالر کمک دولتی دریافت کرده بود.