اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

درحالی‌که عساکر امریکا در جاپان بارها حادثه آفریده و با اقدام‌های غیراخلاقی، آبروریزی کرده‌اند، این‌بار با اتهام دیگری مواجه شده‌اند.

ناوگان هفتم نیروی بحری امریکا تحقیقات درباره چند ملوان این کشور را که در جاپان به خرید و فروش مواد مخدر متهم استند، آغاز کرده است. به نوشته ویبسایت نیوی تایمز، کلایتون داس سخنگوی ناوگان هفتم نیروی بحری امریکا با تایید انجام این تحقیقات، از پاسخ به سئوال‌هایی مرتبط به آن خودداری کرد.
این در حالی است که اد بویس سخنگوی بخش تحقیقات جنایی نیروی بحری امریکا نیز تنها به گفتن این مورد اکتفا کرد که این ملوانان اینک در پایگاه رونالد ریگان در جاپان هستند.
روزنامه وال استریت کتلاگ روز جمعه از انجام تحقیقات درباره دستکم 24 ملوان متهم به خرید، فروش و مصرف مواد مخدر چون ال .اس. دی و قرص‌های روانگردان در جاپان خبر داد.
این روزنامه در خبر خود نوشت که نیروی بحری در حال بررسی این موضع است که آیا ملوانان امریکایی مواد مخدر را به صورت آنلاین خریده یا فروخته و آن‌ها را به اهالی محلی فروخته‌اند یا خیر.
سخنگوی ناوگان هفتم نیروی بحری امریکا در جاپان در این‌باره گفت: نیروی بحری به هیچ وجه مصرف مواد مخدر را تحمل نمی‌کند و تمامی اتهام‌ها درباره سوء استفاده ملوانان، ملکیان نیروی بحری و اعضای خانواده آن‌ها را بسیار جدی می‌گیرد.
این در حالی است که هزاران جاپانی معترض به ادامه حضور عساکر امریکایی در جزیره اوکیناوا بارها در سَرَک‌های این منطقه تظاهرات کرده‌اند. در حال حاضر 47 هزار عسکر امریکایی در پایگاه فوتنما در جزیره اوکیناوا مستقر هستند.