اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

حلیمه هزینه سنگینی برای یک و عده غذا پرداخت کرد؛ عسکر در ازای دادن غذا از حلیمه درخواست رابطه جنسی کرد.

حلیمه یکی از هزاران زنی است که پس از جان سالم به در بردن از گروه تروریستی بوکوحرام، خود را در دامن کابوس تازه‌ای پیدا کرد. خشونت و تعرض جنسی نظام‌مند اردوی نایجیریا، دست کمی از اقدامات تروریستی بوکوحرام ندارد.

پس از آنکه حلیمه به کمپ بی‌خانمان‌ها در شمال نایجیریا رسید، عسکری به او نزدیک شد و به او غذای گرم تعارف کرد. حلیمه او را که دید، فهمید همان کسی است که شوهرش را به زندان انداخته است.

به نقل از آژانس خبررسانی الجزیره، او تا روزها او از خوردن غذا امتناع می‌کرد اما پس از آن، ناچار شد از فرط بی‌حالی غذا را قبول کند. تا آنکه عسکر در ازای دادن غذا از حلیمه درخواست رابطه جنسی کرد و او هم آنقدر ترسیده بود که نمی‌توانست بگوید نه.

حلیمه می‌گوید: در نایجیریا عساکر پادشاه استند. ما مردم از آنها می‌ترسیم و هرچه از ما بخواهند نمی‌توانیم نه بگوییم . حلیمه که در اواخر سال 2015 خود را به شفاخانه باما رسانده بود می‌افزاید: آنها تصمیم می‌گیرند و هیچ کس نباید مخالفت کند. بنابراین به این خواسته کثیف تن دادم چون هیچ چاره‌ای نداشتم.

حلیمه یکی از هزاران زنی است که پس از جان سالم به در بردن از گروه تروریستی بوکوحرام، خود را در دامن کابوس تازه‌ای پیدا کرد. خشونت و تعرض جنسی نظام‌مند اردوی نایجیریا، دست کمی از اقدامات تروریستی بوکوحرام ندارد. جمعی که خواندن و آموزش را برای زنان حرام اعلام می‌کند و هر از گاهی با گروگانگیری و کشتار آنها موجودیت خود را ثابت می‌کند، عرصه را برای مردم نایجیریا سخت تنگ کرده است.

اما از سوی دیگر، اردوی ملی که قرار است از مردم محافظت کند و سد راه چنین گروه‌هایی شود، خود با شیوه‌ای دیگر کمر به نابودی مردم می‌بندد و با اعمال خشونت و زور همان رویه را در پیش می‌گیرد.