اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

جهان اسلام این روزها شرایط بسیار حساسی را سپری کرده و شاهد هستیم که کشورهای استکبار غربی تمام توان خود برای ضربه زدن به امت اسلام به میدان آورده‌اند.

 

شرایط کشور ما افغانستان، سوریه و عراق نشان می‌دهد که اگر مسلمانان متحد نبوده و به صورت واحد عمل نکنند، کشورهای غربی از هیچ جنایتی علیه مسلمانان دریغ نخواهند کرد.

 

این کشورها یک روز گروهک‌های تروریستی مانند طالبان و داعش را حمایت کرده و آنها را علیه منافع امت اسلامی به میدان فرستاده و فردا به بهانه جنگ با تروریست‌ها، به زیرساخت‌های کشورهای اسلامی حمله کرده و آنها را نابود می‌کنند.

 

متاسفانه در این شرایط ناگهان مشاهده می‌کنیم که برخی از حکومت‌های اسلامی مانند عربستان و قطر با غربی‌ها هم‌صدا شده و با پول مسلمانان علیه آنها توطئه می‌کنند.

 

مواضعی که در ماه‌ها و سال‌های اخیر این کشورها به ویژه عربستان سعودی اتخاذ کرده‌اند، برخلاف مصالح جهان اسلام است و دیگر نمی‌توان این حکومت‌ها را یک حکومت اسلامی خواند.

 

در کجای اسلام به یک حکومت اجازه داده شده است که برای کشتار مسلمانان با دشمنان اسلام همراه شده و حتی پول این جنایات را نیز از بیت‌المال مسلمین پرداخت کند.

 

هرچند که عده ای در ظاهر هنوز فکر می کنند سران آل سعود با در اختیار داشتن حرمین مطهر، خادم المسلمین هستند، اما به حمدالله امروز افکار عمومی به ویژه امت اسلام آگاه و هوشیار شده‌اند و به خوبی می‌دانند کدام کشور به نفع مسلمانان کار کرده و کدام کشور در پشت پرده با دشمنان اسلام هم‌دست شده‌ است.

 

البته از کشوری که مزدور کفار باشد و از پایه ی تاسیس تا بقای حکومتش، غربیها دست داشته باشند، رفتاری غیر از این بعید است و به جرات می توان گفت اگر امروز هر یک از علمای دینی یا دولتمردان کابل، بخواهند مانند گذشته عربستان سعودی – آمریکایی را عربستان محمدی معرفی کنند، جز خیانت به اسلام کاری نکرده اند. چرا که آل سعود در یک قرن اخیر با حمایت شدید از فرقه ی ضاله ی وهابیت گروهایی چون طالبان، القاعده و داعش را تحویل کشورهای مسلمان داده است که سر تا پا خدمتگذار منافع کشورهای استکبارگر چون آمریکاو انگلیس و فرانسه و … بوده اند.

موضوع : اخبار