اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه از اعدام حدود ۴هزار و ۷۰۰ سوری به دست داعش طی ۳۴ ماه اشغالگری این گروه تروریستی در سوریه خبر داد.

دیدبان حقوق بشر سوریه (وابسته به معارضان سوری) اعلام کرد: گروه تروریستی داعش طی ۳۴ ماه از ۲۹ / ۶ / ۲۰۱۴ تا ۲۹ / ۴ / ۲۰۱۷در سوریه، حدود ۴ هزار و ۷۰۰ نظامی و ملکی سوری و حتی از عناصر خود و سایر تروریست ها را به روش های مختلف اعدام کرده است.

این مرکز افزود: گروه تکفیری – تروریستی داعش در ماه عیسوی گذشته، ۶۴ نفر را در ولایات رقه، دیرالزور، حمص، حسکه و حلب اعدام کرده است.

براساس راپور دیدبان حقوق بشر سوریه، گروه تروریستی داعش ۲هزار ۵۷۷ فرد ملکی از جمله ۸۷ طفل و ۱۳۴ زن را با فَیْر مستقیم، سر بریدن، سنگسار کردن، پرتاب از ارتفاع و آتش زدن در ولایات دمشق و حومه آن، دیرالزور، رقه، حلب و حماة اعدام کرده است. این گروه تروریستی همچنین بیش از ۹۳۰ نفر از کوچی ها را در حومه شرقی دیرالزور و ۲۲۳ باشنده کُرد را با فَیْر مستقیم یا سلاح سرد در شهر عین العرب (کوبانی) و ۴۶ نفر را در حومه شهر سلمیه و ۸۵ را در منطقه بغیلیه در شهر دیرالزور و ۵۱ نفر را در ولایات مختلف سوریه به صورت وحشیانه و به اتهامات بی اساس اعدام کرده است.

این گروه تروریستی همچنین ۵۱۰ نفر از عناصر خود را به اتهام جاسوسی، فرار و مقاومت نکردن در مقابل پیشروی نیروهای سوری و ایجاد اختلاف در این گروه اعدام کرده است. عناصر این گروه تروریستی همچنین ۳۴۶ نفر از سایر عناصر تروریستی را در درگیری‌های داخلی میان گروه های تروریستی در سوریه اعدام کرده است.

طبق این راپور، گروه تروریستی داعش، یک هزار و ۲۵۳ نفر از نیروهای ارتش سوریه را پس از اسیر کردن آنان در جریان نبردهای مختلف، اعدام کرده است.

گروه تروریستی داعش همچنین در این ۳۴ ماه، دو نفر از نیروهای ترکیه را در حومه شمال شرقی حلب آتش زده است.

گروه تکفیری – تروریستی داعش از سال ۲۰۱۲ در سوریه ایجاد و شهر رقه سوریه را من‌حیث مرکز خود در این کشور اعلام کرده است.

البته شمار کشته شده گان سوری توسط گروهک تروریستی داعش دهها هزار نفر می باشد و آمار مورد اشاره در سطرهای بالا فقط آمار اعدام های داعش می باشد.

موضوع : اخبار