اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک تحليلگر امريکايي، جنگ‌هاي مرگبار در عراق و افغانستان و جنگ نيابتي در سوريه را بيانگر تهديد امپرياليسم امريکا در جهان دانست.

 

جو ايوسبيکر Joe Iosbakere ، تحليلگر امريکايي ضمن اینکه امپرياليسم امريکا را «خطري» براي مردم جهان دانست گفت: در سیزده سال گذشته، جنگ‌هاي ناروا در عراق، افغانستان و جنگ نيابتي در سوريه دست کم دو ميليون کشته برجا گذاشته است.

 

اين کارشناس آمريکايي افزود: زندانهای بگرام و گوانتانامو شکنجه‌گاه‌هايي بوده و هستند که در آنها هيچ عدالتي وجود ندارد. هدف از اين گونه اتاق‌هاي شکنجه، تضعيف روحيه افرادي است که در مقابل اشغالگري و جنگ‌هاي امريکا مقاومت مي‌کنند.

 

اين تحليلگر امريکايي اظهار داشت: امريکا به چندین سال تلاش کرد تا دولت افغانستان را از داشتن دادگاه‌هاي رسيدگي به پرونده‌هاي زندانيان باز دارد، چرا که شواهد و مدارک، عليه زندانيان معدود و ناچيز است، اکنون نیز آزادی این زندانیان بی گناه را تهدیدی بی جهت برای امنیت می داند.

 

این سخنان تحلیلگر آمریکایی زمانی کامل تر می شود که بدانید خیانت آمریکا تنها به کشتن مردم بیگناه بسنده نمی شود، بلکه اساسی ترین نقشه آمریکا برای کشور ما، حذف ارزش‌هایی چون اخلاق، حجاب و غیره است تا بتواند از این راه جوانان که سرمایه های کشور هستند را به ورطه فساد و تباهی بکشاند.

 

امروز کشورهای مستکبر غربی بسیار آسان و ارزان حتی با ساخت یک فیلم در تلاش برای حذف دین و اعتقادات فرزندان کشور ما هستند و مسوولین نیز غافلانه یا عامدانه در قبال این فرهنگ زدگی هیچ اقدام مفیدی انجام نمی دهند.

 

مطمئنا ضرر و خطر این بی دینی و دوری از معنویت برای جامعه ی ما با 15 میلیون نیروی جوان فعال، به مراتب جانگذازتر از مرگ و معلولیت یک میلیون انسان بی گناه می باشد.

 

آنچه بیشتر مایه ی تاسف است اینکه مقامات و مسوولین افغانستان همه این حقایق را راجع به ابرجنایتکار تاریخ یعنی آمریکا می دانند و درک کرده اند، ولی با تمام این تفاصیل برای امضای پیمان با واشنگتن سر از پا نشناختند و پیمانی را امضا کردند که خدا می داند نتیجه ی نهایی اش چه می شود؟