اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک تحلیلگر امریکایی، جنگ‌های مرگبار در عراق و افغانستان و جنگ نیابتی در سوریه را بیانگر تهدید امپریالیسم امریکا در جهان دانست.

 

جو ایوسبیکر Joe Iosbakere ، تحلیلگر امریکایی ضمن اینکه امپریالیسم امریکا را «خطری» برای مردم جهان دانست گفت: در سیزده سال گذشته، جنگ‌های ناروا در عراق، افغانستان و جنگ نیابتی در سوریه دست کم دو میلیون کشته برجا گذاشته است.

 

این کارشناس آمریکایی افزود: زندانهای بگرام و گوانتانامو شکنجه‌گاه‌هایی بوده و هستند که در آنها هیچ عدالتی وجود ندارد. هدف از این گونه اتاق‌های شکنجه، تضعیف روحیه افرادی است که در مقابل اشغالگری و جنگ‌های امریکا مقاومت می‌کنند.

 

این تحلیلگر امریکایی اظهار داشت: امریکا به چندین سال تلاش کرد تا دولت افغانستان را از داشتن دادگاه‌های رسیدگی به پرونده‌های زندانیان باز دارد، چرا که شواهد و مدارک، علیه زندانیان معدود و ناچیز است، اکنون نیز آزادی این زندانیان بی گناه را تهدیدی بی جهت برای امنیت می داند.

 

این سخنان تحلیلگر آمریکایی زمانی کامل تر می شود که بدانید خیانت آمریکا تنها به کشتن مردم بیگناه بسنده نمی شود، بلکه اساسی ترین نقشه آمریکا برای کشور ما، حذف ارزش‌هایی چون اخلاق، حجاب و غیره است تا بتواند از این راه جوانان که سرمایه های کشور هستند را به ورطه فساد و تباهی بکشاند.

 

امروز کشورهای مستکبر غربی بسیار آسان و ارزان حتی با ساخت یک فیلم در تلاش برای حذف دین و اعتقادات فرزندان کشور ما هستند و مسوولین نیز غافلانه یا عامدانه در قبال این فرهنگ زدگی هیچ اقدام مفیدی انجام نمی دهند.

 

مطمئنا ضرر و خطر این بی دینی و دوری از معنویت برای جامعه ی ما با ۱۵ میلیون نیروی جوان فعال، به مراتب جانگذازتر از مرگ و معلولیت یک میلیون انسان بی گناه می باشد.

 

آنچه بیشتر مایه ی تاسف است اینکه مقامات و مسوولین افغانستان همه این حقایق را راجع به ابرجنایتکار تاریخ یعنی آمریکا می دانند و درک کرده اند، ولی با تمام این تفاصیل برای امضای پیمان با واشنگتن سر از پا نشناختند و پیمانی را امضا کردند که خدا می داند نتیجه ی نهایی اش چه می شود؟