اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

از پانصد و هفتادو پنجمین مین سالگرد امیر علی شیر نوایی دانشمند و سیاستمدار برجسته کشور در دوره تیموریان، با حضور رییس جمهور اشرف غنی و عبدالرشید دوستم معاون اول و سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و جمعی از دانشمندان و بزرگان قلم در ارگ ریاست جمهوری یادبود و قدردانی به عمل آمد.

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رییس جمهور، در مراسم بزرگداشت شاعر و نویسنده بزرگ افغانستان در دوره تیموریان، از تمام مهمانان، ترک تبارها و ازبک هایی که از ازبکستان، ترکیه، ترکمنستان، هندوستان و افغانستان آمده بودند تشکر کرده و گفت: وعده هایی را که به مردم داده بودیم و قرار بود فاصله میان ارگ ریاست جمهوری و مردم را برداریم، عملی شده و پس از این نیز خواهد شد.

وی افزود: مردم روزهایی را به یاد دارند که از کوچه و اطراف ارگ نمی توانستند بگذرند اما امروز فاصله ای میان مردم و ارگ وجود ندارد و مردم باید ما را از خود بدانند.

جنرال دوستم، در خصوص این مراسم بزرگداشت بیان داشت: امروز از یکی از شخصیت های بزرگ گذشته افغانستان، امیر علی شیر نوایی تجلیل کرده ایم و تولد پانصد و هفتاد و پنجمین سالش را جشن می گیریم و باید قدر این روز را بدانیم.

معاون اول حکومت، خطاب به رییس جمهور افغانستان گفت: جناب رییس جمهور ما مردمی صادق هستیم. مردمی که زور را نمی پذیریم. من بر سر قولی که پیش از کمپاین های انتخاباتی داده بودم هستم و به همراه ترک تبارهای افغانستان، ترک های ترکیه و ازبک های ازبکستان، در کنار شما خواهیم بود.

دوستم افزود: ترک ها کسانی هستند که اگر یک روز در جایی نمک بخورند به مدت چهل روز، حرمت نگاه می دارند. امروز که شما این نوایی شناسان و این ترک تبارها را به اینجا دعوت کرده اید، آنها هرگز این لطف را فراموش نمی کنند.

معاون اول رییس جمهور، صلح را آرزوی همه مردم خوانده و افزود: همه مردم افغانستان به اضافه این ترک تبارها در کنار شما خواهند بود و به امید خدا پیروز خواهیم شد و به صلح و آرامشی کلی خواهیم رسید. صلحی که نه تنها افغانستان بلکه همه دنیا به آن نیاز دارد.

وی در پایان سخنانش از رییس جمهور به خاطر مدالی را که وی به نام امیر علی شیرنوایی ثبت کرد، تشکر نمود.

موضوع : اخبار