اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

۳۱۰۰۰زن داعشی باردار هستندبه نقل از ایندیپندنت، آژانس اجرای قانون اروپا (یوروپل) در راپور سالیانه خود به اتحادیه اروپا در خصوص تروریزم اعلام کرد دست کم ۵۰ طفل انگلیسی در مناطق تحت تصرف داعش زنده گی می کنند و ۳۱ هزار زن که به این گروه تروریستی پیوسته اند، باردار هستند.

 

این راپور همچنین هشدار داده است که نسل جدید عناصر داعش خطرناک تر و بسیار نگران کننده است. طبق راپور یوروپل، نسل جدید که از فرزندان اروپایی های ملحق شده به داعش هستند، همچنان در حال افزایش اند؛ چرا که شمار “عروس های جهادی” همچنان روبه افزایش است.

ایندیپندنت در ادامه نوشت: فرزندان تروریست های خارجی درآینده تهدیدی امنیتی برای کشورهای اتحادیه اروپا به حساب می آیند. تروریست هایی که از عراق و سوریه باز می گردند، سبب ادامه تهدید تروریستی اتحادیه اروپا از طریق فعالیت های بازپروری، جمع آوری پول، جذب و نشر تفکر افراط گرایی خواهند شد؛ همچنان که الگو و نمونه ای برای افراط گرایان احتمالی دیگر خواهند بود.

 

در راپور یوروپل آمده است ۵۰۰۰ شهروند اروپایی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به عراق و سوریه سفر کرده اند؛ همچنانکه ۴۰ فیصد از هالندی هایی که به مناطق تحت تصرف داعش می روند، زن هستند و قدرت کمتری برای فرار دارند. داعش همچنین اقدام به ازدواج با دختران می کند تا در صورت فوت همسرانشان، قادر به ادامه فرزند آوری باشند.

 

در راپور یوروپل آمده است که داعش به این زنان اجازه مبارزه نمی دهد و وظیفه اصلی آنها آموزش و تربیت اطفالشان متناسب با ایدئولوژی این گروه تروریستی است.

 

ایندیپندنت در ادامه افزود: یک راپور که از سوی مرکز مبارزه با تروریزم نشر شد نشان داد ۸۹ فیصد از اطفال عسکری که برای داعش مبارزه می کردند، در سال ۲۰۱۵ کشته شده اند.

 

یوروپل آژانس اجرای قانون اروپاست که وظیفه آن حفظ امنیت در این قاره از طریق کمک رسانی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا در زمینه های مبارزه با جنایات بین المللی و تروریزم است. این نهاد از نزدیک با دستگاه های امنیتی اتحادیه اروپا و کشورهای خارج از اتحادیه مانند آسترالیا، کانادا، امریکا و ناروی همکاری دارد.

موضوع : اخبار