اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک کارشناس مسایل استراتیژیک زوایای مختلف تغییر نام گروه تروریستی جبهه النصره را تببین کرد.

«وائل الإمام» کارشناس مسایل استراتیژیک در دمشق، در ارتباط با تغییر نام گروه تروریستی جبهه النصره گفت: النصره از طریق پایان دادن به ارتباطش با القاعده و تغییر نام خود، قصد دارد بر جنایات قبلی خود سرپوش بگذارد و این تغییر رویکرد به دستور امریکا، ترکیه و برخی از کشورهای عربی خلیج فارس صورت گرفته است.

وی افزود: سؤالی که اینجا مطرح می‌شود این است که آیا به محض اینکه اسامی تغییر کنند، افکار نیز تغییر خواهند کرد؟ آیا گرایشات تکفیری این گروه‌های تروریستی با تغییر نام، تغییر خواهند کرد؟ جولانی سرکرده النصره می‌گوید ما طاغوت راشکست خواهیم داد، حال ما از او می‌پرسیم، آیا این گروه‌های تروریستی، طاغوت نیستند؟ آیا جنایت و کوچاندن و تخریب زیرساخت‌ها و ظلم علیه مردم سوریه خود طاغوت نیست؟ آری این گروه‌های تروریستی همچنان به تکفر تکفیری اعتقاد دارند و از لحاظ عقیده و فکر و رفتار جنایتکار هستند و تغییر اسامیشان برای ما اهمیتی ندارد، زیرا مردم سوریه می‌دانند که آنها تروریست هستند.

وی درباره شرایطی که النصره را به این تغییر نام واداشته است، گفت: در واقع آنچه موجب این امر شده است در رتبه اول تحولات میدانی سوریه و در رتبه دوم کودتایی است که در ترکیه رخ داده است. رجب طیب اردوغان تلاش می‌کند هرچه را که می‌تواند ترمیم کند و من او را مانند کسی می‌دانم که بیشتر در سیاست ترکیه غرق شده است.

این کارشناس مسایل استراتیژیک در ادامه افزود: با توجه به بعد فکری النصره، طراح چنین تغییری، نمی‌تواند خود این گروه باشد. به عبارت دیگر خود این گروه تروریستی نمی‌تواند این دگرگونی را در خود به وجود بیاورد بلکه این تغییر و تحول به دستور خارج و در راستای اجرای برنامه‌های کشورهای عربی خلیج فارس و رژیم صهیونیستی و امریکا صورت گرفته است.

وی درباره اظهارات مقامات امریکایی که گفته‌اند تغییر نام جبهه النصره به این معنا نیست که این گروه معتدل شده است، گفت: باید منتظر همه این احتمالات از سمت امریکا که مُـلکی عملگرا است باشیم. تمام آنچه امریکا از زمان آغاز جنگ سوریه تاکنون انجام داده است به نفع دولت سوریه و اردوی سوریه تمام نشده است، بلکه این کشور به گروه‌های تروریستی وابسته به خود فرصت داده است. زیرا امریکا به دنبال شکست گروه‌های تروریستی که با کمک شریک سعودی‌اش برای آنها خرج کرده نیست.

الإمام تاکید کرد: امریکا امروز می‌خواهد هرگونه ارتباط خود با تروریزم را مخفی کند و این سرنوشت هر تروریستی است. زیرا تروریست هر چه از او خواسته می‌شود انجام می‌دهد و هنگامی که بیشتر از لازم می‌داند از بین برده می‌شود.

موضوع : اخبار