اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

مجله فارین پالیسی نوشت که پنتاگون اخباری جعلی یا غیردقیق درباره حجم و تعداد حملات هوایی به داعش در عراق، سوریه، افغانستان و لیبیا سرهم کرده و به افکار عمومی ارایه می کند.

 

این مجله در راپور خود به قلم میکاه زینکو آورده است: دگَروال استفون وارن سخنگوی عملیات موسوم به عزم استوار در جریان پاسخ به سوال خبرنگاری به نام لولیتا بالدور، به وقوع اشتباه های محدود در ضربات هوایی اذعان کرد.

 

وی افزود: ضربه، یک عبارت سازمانی درخصوص محل جغرافیه مورد حمله است.

 

نویسنده این راپور تاکید کرد: نتایج تحقیقات تایید می کند که در موارد زیادی، حملات هوایی در نسخه های راپورهای رسمی لحاظ نشده است زیرا حملات طیارات بی پیلوت یا چرخبالهای هجومی به طور رسمی در این نسخه ها ثبت نمی شود.

 

وی افزود: راپور اخیر پایگاه ملیتری تایمز فاش کرد که نسخه راپور رسمی نشر شده درباره حملات هوایی در افغانستان در طول سال گذشته به اجرای 615 حمله هوایی اشاره کرده است؛ درحالی که این میزان 43 فیصد کمتر از میزان واقعی بوده است زیرا به طور رسمی یکهزار و 71 حمله هوایی صورت گرفته و ثبت شده است.

 

این نویسنده تصریح کرد: نشر عمدی اطلاعاتی که حجم حملات هوایی را کمتر از واقعی نشان می دهد، ابهامی داخلی را نشان می دهد و این برداشت احتمالی را مطرح می کند که پنتاگون درخصوص تعداد نیروهای مستقر، شمار متقاعد های نظامی، تلفات نیروهای امریکایی و مرگ و میر، گروههای شورشی و هزینه های مالی و شمار قربانیان ملکی و روند پیشرفت کلی درخصوص پروگرام از بین بردن داعش داده نیز اطلاعات درستی به افکار عمومی نمی دهد.

موضوع : اخبار