اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بر اساس نظرسنجی انجام شده در آلمان، آنگلا مرکل صدر اعظم این کشور، باراک اوباما و رجب طیب اردوغان به ترتیب روسای رییس جمهور آمریکا و ترکیه دروغگو ترین سیاستمداران جهان و از سوی دیگر ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه و حسن روحانی رییس جمهور ایران صادق ترین و راستگو ترین سیاستمداران جهان هستند.

 

به گزارش پایگاه اینترنتی مردمی در آلمان همزمان با نزدیک شدن به پایان سال 2015 نظرسنجی‌ای را ترتیب داد تا مردم اعلام کنند با توجه به حوادثی که طی امسال رخ داده است چه کسی را مورد اعتماد می دانند.

 

در این نظرسنجی با عنوان « چه کسی دروغگوی سال است » فقط مردم آلمان نبودند که شرکت کردند بلکه مردم از حدود 40 کشور مختلف در آن شرکت کردند.

 

39 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی مرکل را دروغگوی سال نامیدند ، 21 درصد گفتند اوباما دروغگوی سال است و 18 درصد نیز اردوغان را دروغگوی امسال نامیدند.

 

در این نظرسنجی همچنین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل و پترو پوروشنکو رییس جمهور اوکراین به ترتیب با هشت و هفت درصد رای پس از مرکل ، اوباما و اردوغان به عنوان دروغگوی سال شناخته شدند.

 

در این نظرسنجی همچنین آلمانی ها به ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه، الکسیس سیپراس نخست وزیر یونان و حسن روحانی رییس جمهور ایران به عنوان سیاستمدارانی صادق و راستگو رای دادند.

 

در این نظرسنجی بشار اسد رییس جمهور سوریه تنها یک دهم درصد و فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه نیز تنها 77 صدم درصد رای آوردند.