اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

نواسه نلسون ماندلا از سکوت جهانیان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

زولیولیل ماندلا ماندلا، نواسه رییس‌جمهور پیشین و رهبر جنبش ضد آپارتاید افریقای جنوبی گفت اسراییل بدترین رژیم آپارتاید است.

ماندلا ماندلا، که یکی از حامیان جنبش تحریم اسراییل است، اکنون طی سفری در فلسطین اشغالی حضور دارد و تاکید کرد فقط با مقامات فلسطینی دیدار خواهد کرد و گفت‌وگویی با صهیونیست‌ها نخواهد داشت.

به نوشته وبگاه روزنامه جروزالم پست ماندلا طی نشست خبری مشترک با رامی الحمدالله نخست وزیر دولت وحدت ملی فلسطین گفت: شهرک‌هایی که من در کرانه باختری دیدم، یادآور چیزی است که ما در افریقای جنوبی از آن رنج کشیدیم. ما نیز به وسیله شهرک‌های بسیاری محاصره شده بودیم و اجازه نداشتیم آزادانه از مکانی به مکان دیگر برویم.

ماندلا با درخواست برای تداوم حمایت از جنبش تحریم اسراییل و قطع روابط افریقای جنوبی با این رژیم، تاکید کرد: فلسطینیان امروز تحت بدترین نوع از آپارتاید هستند. اسراییل بدترین رژیم آپارتاید است.

وی همچنین طی مصاحبه با رویال نیوز اینگلیش گفت: چیزی که ما در افریقای جنوبی تجربه کردیم، بخشی از زجری است که فلسطینیان تجربه می‌کنند… فلسطینیان از سرزمین‌هایشان رانده می‌شوند، این نقض فاحش حقوق بشر است.

نواسه رهبر جنبش ضد نژادپرستی افریقای جنوبی همچنین اضافه کرد: اینکه جهانیان نشسته و نظاره‌گر جنایات رژیم آپارتاید اسراییل هستند، بی‌آبرویی و رسوایی کامل است.

ماندلا قرار است با محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز دیدار کند.

موضوع : اخبار