اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

دختران مهاجر افغان در اروپا امنیت ندارند!

بگفته وزیر امور مهاجرین افغانستان، گزارش‌هایی از آزار و اذیت جنسی بانوان جوان افغانستانی در مسیر راه اروپا به ثبت رسیده است.

سید حسین عالمی بلخی افزود: هرچند آمار دقیقی از بانوان و کودکانی که مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند یا مجبور به کارهای غیر‌اخلاقی شده اند وجود ندارد اما بحران پناهجویی این زمینه را مساعد کرده و بر نگرانی‌ها افزوده است.

عالمی بلخی در گفتگو با جمهور تصریح کرد: در مسیر راه سو استفاده‌هایی صورت می‌گیرد از کودکان و در مجموع از زنان و این مشکلات در مسیر راه توسط قاچاقچیان برای ما گزارش می‌شود که وجود دارد.

وی گفت: این موضوعات اکثرا به دلایلی پنهان می‌مانند و ما آمار دقیق نداریم که چقدر این ها مورد استفاده جنسی قرار می‌گیرند واین مورد مربوط نمایندگی‌های سیاسی دولت افغانستان می‌شود که اگر بتوانند آمار ارایه کنند.

این در حالی است که سال گذشته هزاران افغانستانی این کشور را ترک کرده و عازم کشورهای اروپایی شدند که براساس اطلاعات وزارت مهاجرین 60 درصد مهاجران افغانستان را زنان و کودکان تشکیل می دادند.

عالمه معاون وزارت امور مهاجرین افغانستان در این رابطه افزود: بحران پناهجویی، پناهجویان افغانستان که اکثرا کودکان و زنان هستند را به شدت وضعیت بدی قرار داده است.

وی با بیان این مطلب که 60 درصد پناهجویان و مهاجران افغانستان به کشورهای اروپایی را کودکان و زنان تشکیل می‌دهد خاطرنشان کرد: در بین این پناهجویان دختران جوان نیز حضور دارند که بیشتر در یونان سرازیر شده و دست به کارهای غیراخلاقی می‌زنند.

موضوع : اخبار