اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

احمدشاه رمضان گفت: داکترعبدالله به هیچ وجه به فکر مردم نیست…

داکتر عبدالله در مراسم امضای تواهمنامه صلح با حزب اسلامی گفت: امضای این تفاهمنامه صلح، قدمی عمده و بزرگ برای رسیدن به صلح سرتاسری و آرزوی پاک همه مردم افغانستان بوده که برداشته شده است.

درحالیکه داکتر عبدالله در دومین روز نشست آینده پولیس ملی افغانستان گفته بود: در جنگی که افغان ها قرار دارند نبرد روشنی و تاریکی است و جنگ و جهل در برابر انسانیت و بشر است. عبدالله تاکید کرد که با دشمنی مواجه هستیم که به صلح باور ندارد.

 

احمدشاه رمضان عضو مجلس نمایندگان، در برنامه «بازنگاه» گفت: دولت وحدت ملی یک جبهه واحد ندارد و از یک تریبون از یک حکومت دو حرف بیرون می آید. داکتر عبدالله حالا چنین حرف هایی می زند، در حالیکه باید از ابتدا با اشرف غنی می نشست و بسیاری از حرف ها را آنوقت می زد.

 

وی، با انتقاد از عملکرد دو رهبر حکومت بیان داشت: باید مشخص می کردند که سیاست های هر کدام چیست. اگر طالبان دوست ما است باید هردو باهم صدا بلند کنند که طالبان دوست ما است و اگر دشمن ما است هر دو باید بگویند که دشمن ما است. متاسفانه هر کدام از اینها دیدگاه های مشخصی درمورد طالبان دارند و هر کدام هم دیدگاه خود را برای مردم بیان می کنند.

 

رمضان، با بیان اینکه متاسفانه افغانستان در برابر طالبان مبارزه جدی ندارد و فقط کارهایی مقطعی انجام می دهد، افرود: اگر یک روز فشاری وارد شد و هزاران نفر از هموطنان بی گناهمان کشته شدند رییس جمهور صدایی بلند می کند اما اگر نرمال پیش بروند و آهسته آهسته مردم را بکشند هیچ اعتراض و صدایی وجود ندارد. این رهبران حکومت وحدت ملی چنان نسبت به خون هموطنان خود و زندگی آنها بی تفاوت هستند که مردم شک می کنند که آیا واقعا آنها افغانستانی هستند؟

 

این نماینده مجلس، با این اوضاع خون جوانان را پایمال شده می داند و می گوید: جوانان عزیز ما که روزانه در جنگ ها شهید می شوند با آن انگیزه به جبهه های جنگ می روند که طالبان دشمنانشان هستند و آنها با دشمن ناموس و وطن خود می جنگند در حالیکه رهبران ما هنوز این تکلیف را مشخص نکرده اند و یک روز آنها را برادر، یک روز مخالف سیاسی و روز دیگر دشمن می خوانند.

 

وی، در خصوص اعتراض های داکتر عبدالله اظهار کرد: دوسال از آغاز حکومت گذشته است و داکتر عبدالله تابحال سکوت کرده و اعتراضی نسبت به اشرف غنی نکرده است. امتیازات حکومت را به طور کامل می گرفته است و به عنوان رییس اجرایی به همه جا می رفته است، حالا که زمان رییس اجرایی بودن وی به اتمام رسیده است شروع به اعتراض کرده است. وگرنه داکترعبدالله هم به هیچ وجه به فکر مردم نیست.

 

رمضان ادامه داد: قندوز دوبار در حالت سقوط قرار گرفت و طالبان آنجا را کاملاً تصرف کردند. چرا عبدالله در آنجا صدای خود را بلند نکرد؟ چرا نگفت که مردم قندوز در خاک و خون می غلطند و آواره شده اند؟ امروز که از تقسیم قدرت سهم کمتری به وی رسیده است اعتراض می کند و حق خواهی برای خود و به نام مردم می کند.

موضوع : اخبار