اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رییس اسبق سازمان سیا گفت: تلاش کوشنر برای ایجاد کانال ارتباطی مخفیانه با کرملین، جاسوسی است!

 

درحالی که آژانس خبررسانی رویترز از سه بار رابطه مخفیانه جرد کوشنر مشاور ارشد و داماد دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا با سرگئی کیسلایک سفیر روسیه در امریکا قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری 2016 و تلاش وی برای برقراری یک خط ارتباطی مخفیانه میان تیم انتقالی ترمپ با ارگ کرملین خبر داده است، جان مک لافلن رییس اسبق سازمان سیا گفت که اگر چنین اخباری صحت داشته باشد، اقدام کوشنر جاسوسی به حساب می آید.

 

لافلن در مصاحبه با شبکه خبری ام اس ان بی سی گفت: من نمی خواهم درباره این موضوع غلو کنم زیرا موضوعات بسیاری هستند که ما از آنها بی خبریم و ما اطلاعی از محتوای دقیق مکالمات (بین کوشنر و کیسلایک) نداریم و نمی دانیم که هدف از این مکالمات چه بوده است. ما از این موارد آگاهی نداریم.

 

رییس سابق سیا افزود: اما من نمی توانم این فکر را از ذهنم بیرون کنم که اگر یک مامور امنیتی امریکایی کاری شبیه به این (کار کوشنر) می کرد، از نظر ما کار او جاسوسی محسوب می شد.

 

مک لافلن در پاسخ به این سوال که اولین واکنش او در صورت صحت این اخبار چیست، گفت که اولین چیزی که از خودش می پرسد این است که این یک مزاح است؟!

 

رییس سابق سیا با اشاره به اینکه این نوع واکنش او به دلیل ناباوری او است، گفت این اقدام کوشنر چیزی نیست که شما انتظار داشته باشید در یک تیم عادی انتقال قدرت رخ دهد.

 

مقامات امنیتی آگاه در مصاحبه با روزنامه امریکایی واشینگتن پست اعلام کرده اند که داماد ترمپ درباره استفاده از تاسیسات دیپلوماتیک روسیه برای برقراری ارتباط میان تیم انتقالی ترمپ با کرملین، ظاهرا با هدف محرمانه نگه داشتن مکالمات، پرس و جو کرده است.

 

واشینگتن پست با استناد به بررسی مقامات امریکایی درباره ارتباطات با روسیه، نوشت که سفیر روسیه در امریکا به مقامات مافوق خود گفته است که کوشنر ایده ایجاد کانال ارتباطی محرمانه بین تیم انتقال قدرت ترمپ با کرملین را در نشستی که آنها در تاریخ یکم و یا دوم دیسِمبر در برج ترمپ داشته اند، مطرح کرده است.

 

بعد از نشر این خبر بود که کمیته ملی دموکرات سریعا خواستار اخراج کوشنر از سمتش در ارگ سفید شد.

 

بعد از آنکه ترمپ در اقدامی ناگهانی جیمز کومی رییس اف بی آی را به بهانه بی اعتباری اش میان امریکایی ها از سمتش برکنار کرد، راپور هایی نشر شد مبنی بر اینکه انگیزه اصلی ترمپ از اخراج کومی، ممانعت از تحقیقات اف بی آی درباره رابطه احتمالی ستاد انتخاباتی ترمپ با روسیه بوده است.

 

بعد از اخراج کومی بود که رابرت مولر رییس سابق اف بی آی من‌حیث مشاور ویژه رسیده‌گی به دوسیه ترمپ – روسیه منصوب شد و تازه ترین یافته ها از این تحقیقات حاکی از روابط پنهانی داماد ترمپ با سفیر روسیه در امریکا بوده است.