اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

تاکنون کارشناسان زیادی آمریکا را متهم به تشکیل گروه تروریستی داعش کرده‌اند، اما این بار برای اولین بار جزییات ایجاد و سازماندهی داعش توسط آمریکا فاش شد.

رییس‌جمهور چچن اعلام کرد که اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد گروه تروریستی داعش توسط فرمانده سابق نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان تشکیل شده است.

 

رمضان قدیروف رییس‌جمهور چچن صریحا اعلام کرد: دیوید پترائوس فرمانده سابق نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان بود که پس از پایان ماموریت در افغانستان به عنوان رییس سازمان سیا هم مدت زیادی کار کرد. با توجه به اطلاعات به دست آمده از برخی منابع، ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش توسط دیوید پترائوس آمریکایی استخدام شده است.

 

طبق گفته‌های رییس جمهور چچن، آمریکا گروه‌های تروریستی بسیاری را تشکیل داده، آن‌ها را حمایت مالی می‌کند و سپس این گروه‌ها را به جان یکدیگر می‌اندازد تا در این جنگ ده‌ها و صدها هزار نفر بی‌گناه کشته شوند تا کاخ سفید بتواند به مقاصد و اهداف خود در منطقه دست یابد.

 

در این شکی نیست که داعش نسخه دوم طالبان است که بذر آن با طراحی آمریکا و به منظور تامین منافع راهبردی آن کشور و در راستای ترسیم خاورمیانه جدید کاشته شد تا در موسم درو، محصول آن برداشت و سپس شاخه های آن بریده شود.

 

طالبان از ابتدا برای رویارویی با شوروی سابق و به منظور آزاد کردن انرژی جهان اسلام در مقابل کمونیسم ایجاد شد که علاوه بر ایفای نقش نظامی در صحنه افغانستان، در راستای پروژه اسلام هراسی و اسلام ستیزی به آن اجازه فعالیت، خشونت و افراط گری و حتی اجازه تولید و تجارت مواد مخدر داده شد تا این که این پروژه با حادثه 11 سپتامبر به نقطه رهایی و انفجار رسید و با عنوان «جنگ علیه ترور» و ورود نظامی آمریکا به خاک کشور ما و ماجراهای پس از آن، مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

تولد داعش نیز ابتدا در راستای تلاش برای سرنگونی نظام سوریه صورت گرفت و علاوه بر ایفای نقش نظامی در صحنه جنگ علیه بشار اسد، همان روش طالبان را در جهت ایجاد تنفر از اسلام در پیش گرفت؛ منابع مالی داعش نیز از طریق اجازه فروش نفت و دیگر منابع طبیعی تامین شد و نقطه رهایی یا انفجار این پروژه، پیشروی گسترده در عراق و اعلام خلافت اسلامی توام با رعب و وحشت شدید از جنایات این گروه بود و بهانه کافی را برای دخالت مجدد نظامی در منطقه ایجاد می کرد.

 

همچنان می توان مدعی شد که تروریزم تکفیری که از ابتدا مقاومت را به شکل عام مورد هدف قرار داده، برخلاف شعارهای مذهبی خود، هدفی جز خدمت به منافع راهبردی رژیم صهیونیستی و حامیان آن نداشته است. از مهم ترین اهداف این سناریو، اولا برنامه ای است که برای سرنگونی و ضربه زدن به نظام بشار اسد در سوریه طراحی شده بود و ثانیا تکمیل پروژه اسلام هراسی، اسلام ستیزی و جایگزینی تلقی خطرناک بودن اسلام به جای صهیونیزم است.

 

علی رغم اجماع قاطبه علمای مسلمان بر این که اقدامات داعش و طالبان هیچ گونه سنخیتی با تعالیم اسلامی نداشته و بلکه برعکس، صددرصد برخلاف احکام و اخلاق اسلامی است و اساسا هرگونه انتساب این گروه های خونخوار، بی دین و بی اخلاق به اسلام و مسلمانان، توهین و ظلم بزرگی در حق این دین مبین می باشد، بسیاری از منابع غربی اصرار دارند که عنوان خودخوانده «دولت اسلامی» در عمل برای این گروه به رسمیت شناخته شود.

 

با نگاهی عمیق تر می توان دریافت که نگرانی و وحشت حاصله از تصویر هولناک اقدامات غیر انسانی داعش در اذهان عمومی به ویژه در غرب، جنایات صهیونیست ها در غزه را تحت الشعاع قرار داده و برای شستشوی دستهای اسراییلی آغشته به خون هزاران زن و کودک بی گناه فلسطینی مورد بهره برداری قرار گرفته است. حتی تخریب مساجد، کلیساها، زیارتگاه ها و مزار انبیاء توسط داعش نیز می تواند در جهت عادی سازی اذهان برای اجرای برنامه از پیش طراحی شده تخریب مسجدالاقصی و جایگزینی معبد سلیمان ارزیابی گردد.

 

خلاصه ی کلام اینکه آمریکا خود سازنده و حامی این گروه های تروریستی است. این موضوعی است که باید همه دولتمردان افغانستان بدانند تا در روند صلح با طالبان تجدید نظر جدی و اساسی صورت گیرد. که البته از این دولت هم مانند دولت قبلی که هر دو سرسپرده ی کاخ سفید هستند، بعید به نظر می رسد.