اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

سرکردۀ نیروهای نظامی مُـلکی که اردوی نیرومند صدام را ده روزه شکست داد، زمان غلبه بر داعش را دست‌کم دو سال دیگر به تعویق انداخت!

 

استفن تاون‌سِند قومندان نیروهای امریکایی در سوریه و عراق مدعی شد که آزادسازی شهرهای رقه در سوریه و موصل در عراق و رهایی از بقایای گروه تروریستی داعش، ممکن است حدود دو سال به طول بینجامد.

 

این در حالی است که گروه تکفیری صهیونیستی داعش بیش از دو سال است که بر بخش های وسیعی از سوریه و عراق سیطره یافته و به زعم خود، دولت اسلامی! تشکیل داده است.

 

تاون‌سند در مصاحبه با نشریه دیلی بیست به مناسبت پایان سال عیسوی، در خصوص مبارزه با داعش گفت: چه بسا روند شکست و نابودی کامل داعش تا اواخر سال 2018 زمان ببرد.

 

وی که از سنبله گذشته مسئولیت قومندانی ایتلاف امریکایی را برعهده گرفته، با ادعای اینکه نمی‌توان زمان دقیقی درباره پایان عملیات ضد داعش ارایه کرد، اظهار داشت: انتظار می‌رود کارزار مقابله با تروریست‌ها بسته به میزان آماده گی داعش و وحشیگری آنها، به تدریج پیش برود.

 

او در بخش دیگری از اظهاراتش درباره توقف‌های مقطعی نیروهای عراقی در عملیات موصل گفت: افراد به استراحت نیاز دارند. آنها باید شرایط را بررسی کنند و آنها به آن سرعتی که ما فکر می‌کردیم، پیش نمی‌روند.

 

جنرال امریکایی با اشاره به خسارت‌های نیروهای عراقی در جنگ با داعش در موصل، از زمان بر بودن تجهیز مجدد لجستیکی آنها و تعمیرات وسایل و موترهای زرهدار آسیب دیده سخن گفت.

موضوع : اخبار