اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

اعضای داعش فقط برای تأمین منابع مالی دست به عملیات تروریستی می‌زنند بنابراین مقصر اصلی کشورهایی هستند که از این گروه پشتیبانی می‌کنند به عبارتی فعالیت داعش ارتباطی با اسلام ندارد آنها جیره‌خوار دشمنان مسلمانان هستند.
«اکرم زکی» دیپلومات سابق و کارشناس معروف امور خارجی پاکستان اظهار داشت: اسلام‌آباد حمله انتحاری در کابل را محکوم کرده و امنیت درافغانستان را به نفع خود می‌داند.

وی افزود: حملات تروریستی در مزار شریف باشد یا کابل کشته شدن مردم بی‌گناه برای دولت و ملت پاکستان رنج‌آور است.

زکی گفت: بدون شک روابط پاکستان و افغانستان فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده و مقامات دو کشور به عناوین مختلف یکدیگر را متهم می‌کنند.

اکرم زکی تأکید کرد: پاکستان همیشه به گسترش نفوذ هند در افغانستان معترض بوده و در مقابل کابل نیز اسلام‌آباد را به حمایت از تروریزم متهم می‌کند اما داعش دشمن مشترک هر دو کشور است.

وی اظهار داشت: نفوذ داعش در افغانستان، امنیت منطقه را به خطر می‌اندازد و این در حالی است که ثبات در پاکستان نیز تحت تأثیر این موضوع قرار خواهد گرفت.

زکی خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد که نفوذ داعش در افغانستان با یک دسیسه از پیش تعین شده توسط برخی قدرت‌های جهانی در حال گسترش است و می‌تواند امنیت پاکستان را نیز به چالش بکشد.

اکرم زکی تصریح کرد: جالب است که بعد از تضعیف القاعده، داعش پا به عرصه جهان گذاشته و مسئولیت عملیات‌های تروریستی را می‌پذیرد.

وی افزود: سرحدات جغرافیهیی یا کشورها اهمیتی برای داعش ندارد و به نظر می‌رسد آنها تحت پروگرام برخی قدرت‌های جهانی فعالیت خود را گسترش می‌دهند.

زکی گفت: داعش بعد از مرتکب شدن جنایات بی‌سابقه در عراق و سوریه مردم بی‌گناه افغانستان را با این توجیه که آنها مزاحم فعالیتشان در برابر دولت بشار اسد هستند هدف قرار دادند.

دیپلومات سابق پاکستان گفت: هیچ یک از اعضای وزارت امور خارجه و دیپلومات‌های پاکستانی نظریه داعش را من‌حیث یک تفکر و ایدولوژی قبول ندارند و معتقدند این گروه برای بدنام کردن همچنین استعمار مسلمانان به وجود آمده است.

اکرم زکی بیان کرد: ابوبکر بغدادی رهبر داعش به دنبال ایجاد ترس و وحشت در سرزمین‌های مختلف است بنابراین برای این گروه فرقی نمی‌کند در چه مُـلکی و علیه چه کسانی وارد عمل می‌شود.

زکی تأکید کرد: داعش از همان شیوه القاعده پیروی می‌کنند اما به علت تندروی زودتر از این گروه ریشه‌کن خواهند شد و فعالیت‌شان به زودی محدود می‌شود.

وی افزود: اعضای داعش فقط برای تأمین منابع مالی دست به عملیات تروریستی می‌زنند بنابراین مقصر اصلی کشورهایی هستند که از این گروه پشتیبانی می‌کنند به عبارتی فعالیت داعش ارتباطی با اسلام ندارد آنها جیره‌خوار دشمنان مسلمانان هستند.

موضوع : اخبار