اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

کاملا برعکس و در حالتی معکوس با سران حکومتی از هر تیر و طایفه و قوم و قبیله ای که نه خود با یکدیگر متحد و همدل اند و نه با دیگر اقوام و احزاب می توانند سر کنند؛ مخالفان مسلح ادامه دهنده راه یکدیگر اند و از هیچ کوششی برای هم دریغ نمی ورزند.

درست در روز سرنوشت ساز برای وزرای پشتون و تاجیک و ازبک و هزاره معرفی شده باقی مانده در شورای ملی، بیش از یک صد و سی کشته و زخمی از ولایت ننگرهار تاوان اثبات همدلی و وحدت مخالفان مسلح به حکومت را پس دادند.

به عبارتی دیگر و در معنایی صریح تر، انفجارهای پیاپی در صبح روز رای گیری برای تایید یا رد صلاحیت وزاری پیشنهادی در شهر جلال آباد به وقوع پیوست تا طالبان با کنار کشیدن خود داعش را بیش از پیش بر سر زبان ها بیاندازند و به رخ بکشند.

دروازه نمایندگی نوی کابل بانک، مقابل بانک مرکزی جلال آباد و حومه شاروالی ننگرهار در انفجارهای پیاپی شاهد به خاک و خون غلتیدن مردم بی گناه و بی دفاع و غیرمسلح بودند تا بعدها به مسوولانی که احتمالا هفته ها دیر می رسند بگویند: وحدت ملی را از مخالفان مسلح بیاموزید!

القاعده، لشکر طیبه، طالبان و داعش از جمله رئوس مخالفان مسلحی هستند که در طول بیش از دو دهه گذشته به همت ابر قدرت غرب و رژیم صهیونیستی و با حدت و جدیت خود متولد شده رشد یافته و به اوج رسیده اند و سپس جای خود را برای گروهکی دیگر خالی کرده اند.

از این رو است که تجهیزات و تعلیمات و تخصص و تسلیحات داعش بعنوان بزرگترین و سازماندهی شده ترین گروهک تروریستی چشم همگان را به خود خیره ساخته است و روش های نوین برای اختطاف و انتحارشان مورد تایید دیگر مخالفان مسلح از رده خارج شده قرار می گیرد.

حملات تروریستی و فجایع انسانی رقم خورده در شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار با رد مسوولیت آن از سوی طالبان و پذیرش آن از سوی داعش برای چندمین بار مکرر به ارگ نشینان درس داد، آنجا که باید بپذیرند و آنجا که نباید به حریف وا گذارند.

از این دست تلفات گسترده انسانی این اواخر زیاد به چشم می خورد و به گوش می رسد که همه مخالفان مسلح دست در دست یکدیگر برای ناامنی و تنش افزایی در کشور می شتابند تا به ارگ نشینان کوردل هجای و ح د ت م ل ی را بیاموزند… هیهات!

موضوع : اخبار