اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بشریت، در طول تاریخ خود، توحشی مانند توحش داعش را به خود ندیده است. گروه ها، قبایل و جنگ‌های متعددی کشورهای منطقه به ویژه کشور ما افغانستان را مورد تعرض قرار داده اند، ولی وحشیانه ترین نمونه ای که از آن سراغ داریم، همین “داعش” است.

 

گروه تروریستی داعش، مانند بیماری وبا منتشر شده و تمام کشورهای جهان، حتی آنهایی که این گرروه تروریستی را ایجاد کرده اند، بیم آن دارند که این حیوان درنده‌ای که خود بهه وجودش آورده اند و پرورشش داده‌اند، خودشان نیز هدف قرار دهد.

 

این گروه تروریستی، رشد کرده، می‌‌جنگد و می کشد، هرچند نه قانونی دارد و نه ارزشی فکری، جز آنچه که افرد آن به صورت ارتجالی و به هدف ارعاب مردم اعمال می کنند…این گروه تروریستی، هر کس غیر از خود را دشمن به حساب می آورد؛ داعش، دشمن اهل سنت است و بسیاری از آن ها را کشته است، این گروه تروریستی، دشمن شیعیان است و بیش از دو هزار نفر از آنها را اخیرا کشته است، داعش ضد مسیحیان است و بسیاری از آنان را مجبور به مهاجرت از موصل کرده است، داعش دشمن بشریت و کل جهان است، از اقیانوس منجمد شمالی گرفته تا قطب جنوب.

 

این گروه تروریستی وحشی هیچ زبانی را نمی فهمد و اصلا قابل گفتگو نیست، هیچ ندای کمکی را نمی شنود… استراتژی این گروه تروریستی، استراتژی تفنگ و شمشیر است؛ اگر آلبرکاموی اندیشمند زنده بود، این سخن خود را که گفته بود تفاهم در جهان، تنها با شمشیر صورت می گیرد را به یاد می آورد.

 

بشریت، تاکنون، مانند چنین توحشی را به خود ندیده است. گروه ها، قبایل و جنگ های متعددی منطقه ی عربی را مورد تعرض قرار داده اند، ولی وحشیانه ترین نمونه ای که از آن سراغ داریم، همین داعش است… گویی عناصر آن از چوبی ساخت شده اند که اصلا انعطاف پذیر نیستند؛ تنها راه تغییر در آن، آتش زدن و نابودی است؛ به همین دلیل، جهان ظاهرا در تلاش بود تا راهی برای براندازی آن بیابد؛ هر چند در صحت و حقیقت مواضع برخی کشورها از جمله کشورهای عربی، تردید وجود داشت و دارد؛ چراکه اساسا، ادوات و سرمایه ی مورد نیاز این گروه های تروریستی را همین دولت های عربی تامین می کنند.

 

پس از صدور قطعنامه توسط شورای امنیت جهت منع سرمایه گذاری و حمایت داعش، چه از طریق بانک ها و یا اشخاص و حتی خرید نفت های تروریستی، و پس از آنکه آمریکا هواپییماهای خود را به سمت مرزهای داعش به پرواز درآورد، انتظار می رفت که این قطعنامه اجرا شود ولی آمریکایی ها نشان دادند که هرگز نمی خواهند گروهی را که خود به وجود آوردند از بین ببرند.

 

البته اكنون اين سوال‌ها مطرح هستند كه اگر آمريكايي‌ها واقعاً به جنگ عليه داعش معتقد هستند، چرا از اساس اين گروهك تكفيري – تروريستي را پايه‌ريزي و ساخته و پرداخته كردند؟ آيا هدف از اعلام جنگ عليه داعشي‌ها نوعي فرافكني براي تحت‌الشعاع قرار دادن اعترافات ناشيانه هيلاري كلينتون نيست؟ چرا آمريكايي‌ها و اروپايي‌ها گروه‌هاي تروريستي و جنايتكاري را پديد مي‌آورند كه بعدها مجبور به حمله نظامي عليه آنها شوند؟ در اين زمينه سوال‌هاي فراواني وجود دارد كه البته هيچگاه پاسخ روشني به آنها داده نشده و هرگز هم پاسخ داده نخواهد شد.

 

به هر حال آرزوی همه این است که بشریت از این توحش جدیدی که تاکنون سابق نداشته، رهایی یابد.

موضوع : اخبار