اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

وزیر خارجه پاکستان در انستیتو صلح امریکا اعلام کرد که واشینگتن در جنگ افغانستان از قبل شکست خورده است اما برای نجات خود تلاش می‌کند.

خواجه آصف وزیر خارجه پاکستان از اظهارات مقامات امریکایی انتقاد کرده و اینکه امریکا آخرین فرصت را به اسلام‌آباد برای تغییر رویکردش در امر مبارزه با تروریزم می‌دهد، غیر قابل قبول دانست.

وی گفت پاکستان مُـلکی مسئولیت پذیر در امر مبارزه با تروریزم است و ما به همکاری خود با امریکا ادامه می‌دهیم اما این اظهارات را نمی‌پذیریم، زیرا ما وقار و حیثیت داریم.

وزیر خارجه پاکستان افزود امریکا از قبل در جنگ افغانستان شکست خورده است، حالا برای نجات خود تلاش دارد اما سیاست جنگی واشینگتن بار دیگر امریکا را با شکست در افغانستان روبرو خواهد کرد.

خواجه آصف هشدار داد که اظهارات مقامات امریکایی تلاش‌های تامین صلح در منطقه را آسیب می‌زند.

این در حالی است که مقامات امریکایی و افغان هدف نهایی از استراتیژی جدید واشینگتن را مصالحه سیاسی با گروه طالبان عنوان کرده‌اند.

اخیرا وزیر دفاع امریکا در نشست سنای این کشور گفته بود که امریکا تلاش دارد تا برای اجرای استراتیژی جدید خود با پاکستان همکاری کند اما در صورت شکست این تلاش‌ها ترمپ آماده است تا اقدامات لازم را انجام دهد.

همچنین جنرال دنفورد لوی درستیز اردوی امریکا نیز گفته بود که سازمان استخبارات اردوی پاکستان با گروه‌های تروریستی ارتباط دارد و باید بسیاری از چیزها در پاکستان تغییر کند.

با این حال پس از اعلام استراتیژی جدید امریکا در افغانستان روابط اسلام‌آباد-واشینگتن دچار تنش شده و سفر خواجه آصف به امریکا نخستین سفر مقام ارشد پاکستانی به امریکا محسوب می‌شود.