اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به نقل از جیو تی وی خواجه آصف وزیر امورخارجه پاکستان با بیان این مطلب تصریح کرد تمام کشورهای جهان شاهد پیروزی‌های ارتش ما بر گروه‌های تروریستی بوده‌اند ولی بازنده جنگ افغانستان، امریکاست.

وی افزود ما بارها به دولتمردان امریکایی گفته‌ایم که اگر پناهگاه‌های تروریست‌های شبکه حقانی را می‌شناسید به ما معرفی کنید تا آن را نابود کنیم ولی آنها پاسخی نداده‌اند این پیشنهاد را به رییس جمهور اشرف غنی نیز داده‌ایم.

وزیر امور خارجه پاکستان بیان کرد: بهتر است واشینگتن پاسخ این سوال را بدهد که چرا با در اختیار داشتن تجهیزات نوین جنگی بازهم فعالیت‌های داعش در افغانستان رو به افزایش است و اینک مناطقی را نیز تحت تصرف دارد.

وی گفت: سران امریکایی هر شیوه‌ای را در خصوص پاکستان در پیش بگیرند، ما نیز همانگونه با آنها برخورد خواهیم کرد و دیگر منافع ملی خود را فدای خواسته‌های آنان نخواهیم کرد.

حدود یک ماه قبل، ترمپ، پاکستان را به حمایت از تروریست‌های فعال در افغانستان متهم و تهدید کرده بود که کمک‌های مالی خود به اسلام آباد را قطع می‌کند .

بسیاری از کارشناسان معتقدند کشته شدن بن لادن در خاک پاکستان عامل شروع اختلاف میان این کشور و امریکا بوده است.