اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

طالبان افغانستان در واکنش به افزایش اختیارات نیروهای امریکایی اعلام کرد که حملات شبانه و بمباردمان‌ نیروهای امریکا بیش از یک و نیم دهه ادامه دارد و آنها با این ادعاهای دروغین بدنبال تضعیف روحیه هستند.

چندی پیش «باراک اوباما» رییس جمهور امریکا اختیارات نیروهای خود در افغانستان را افزایش داد که بر اساس آن این نیروهای می‌توانند از این پس در کنار نیروهای امنیت ملی افغانستان در جنگ‌ها شرکت کنند.

همچنین بر اساس این افزایش اختیارات، نیروی هوایی امریکا از آزادی بیشتری برای هدف قرار دادن طالبان برخوردار شدند.

اما طالبان افغانستان اعلام کردند که طی یک و نیم دهه گذشته حملات شبانه و بمباردمان‌ نیروهای امریکایی‌ها هرگز متوقف نشده‌اند.

طالبان افغانستان طی راپوری در وب سایت رسمی خود بیان کردند: امریکایی‌ها با این گونه ادعاهای دروغ هم می‌خواهند به نیروهای خود روحیه بدهند تا آنها را در جنگ طولانی‌تری حفظ کنند و هم اینکه روحیه «مجاهدین» را تضعیف نمایند.

روز گذشته نیز طالبان اعلام کردند که ناتو و امریکا باید از حلقه زور و تزویر بیرون آید. اگر آنها خواستار حل مسئله افغانستان هستند، باید سیاست زور و اشغال را پشت سر بگذارند و برای حل واقعی مسئله به درک واقعیت‌ها و خواست مشروع ملت ما گردن نهاده شود.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که چندی پیش نیروهای هوایی امریکا گروگان هایی که چندی قبل در سَرَک کابل – کندز توسط مخالفان مسلح اختطاف شده بودند را کشتند.

موضوع : اخبار