اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

جای بسیار تاسف است که سربازان ما از کیان، هستی و جان مردم این وطن دفاع می کنند اما وقتی امکانات تمام می کنند هرچه صدای خود را بلند می کنند، کسی به آنها کمک نمی رساند.

 

حدود بیست و پنج سرباز امنیتی در جلریز میدان وردک سربریده شدند. در طی عملیات این نیروهای امنیتی در خواست کمک کرده بودند و بر خلاف امیدواری که به آنها داده شده بود تا پایان عملیات، سقوط پته ها و شکست آنها هیچ کمکی به آنها نرسید. این در حالی است که برای رساندن کمک ها به آن محل مسیر بسیار کوتاهی بوده است. دلیل این عدم هماهنگی و یاهم سهل انگاری از جانب مسوولان امنیتی چه چیزی می تواند باشد؟

 

سید نادر شاه بحر عضو مجلس نمایندگان در برنامه «تحول» گفت: جای بسیار تاسف است که سربازان ما از کیان، هستی و جان مردم این وطن دفاع می کنند اما وقتی امکانات تمام می کنند هرچه صدای خود را بلند می کنند، کسی به آنها کمک نمی رساند. با توجه به اینکه میدان و جلریز نزدیک هستند و بسیار سریع می توانست به نیروهای امنتی امکانات برسد و این جای سوال است که چرا این امکانات نرسید.

 

وی ادعای رهبران حکومت در خصوص امنیت را رد کرده و افزود: دو شبانه روز جنگ در جلریز جریان دارد و سر حدود بیست و پنج نفر از سربازان بریده می شود این در حالی است که دولتمردان ما دم از وضعیت نرمال می زنند و ادعا می کنند که وضعیت زیر کنترل شان قرار دارد.

 

بحر در ارتباط با سهل انگاری و غفلت مسوولان امنتی گفت: برخی ولسوالی ها در بدخشان، هلمند و قندوز سقوط کرد و مقصر این ماجرا را مسیر دور آن و نرسیدن کمک ها دانستند اما ولسوالی جلریز در میدان وردک مسیر بسیار خوبی به مرکز دارد. ما در غور شاهد رساندن یک کمک بسیار عاجل بودیم که همین کمک ها هم باعث شد که این ولایت از سقوط نجات پیدا کند در حالیکه راه های صعب العبور دارد. چطور می شود جلریز که سرک پخته دارد و راه زیادی تا مرکز وردک ندارد کمک ها نمی رسد. از نیروهای نظم عامه هم که بیش از سه مرکز در نزدیک ترین نقاطی که پسته ها است دارد هرچه کمک خواسته می شود هیچ ترتیب اثری داده نمی شود.

 

این نماینده مجلس معتقد است دست هایی برای شکست این مبارزه در کار بوده و افزود: این اتفاقاتی که رخ داد و این نرساندن آشکار کمک ها و امکانات نشان می دهد که حکومت خود کمک می کند تا مخالفان خود را به دروازه های کابل نزدیک کنند. بازهم باید منتظر باشیم تا در روزهای آینده مشخص شود چه دست هایی در کار بوده است که تا اینگونه کار راترتیب دهد تا پسته ها یکی پس از دیگری سقوط کند و پس از سقوط سرهای سربازان بریده شود.

 

وی به رهبران حکومت وحدت ملی پیشنهاد می کند تا این عدم هماهنگی ها را از حکومت بزدایند و گفت: تا کنون هیچ کاری از حکومت وحدت ملی به صورت نرمال پیش نرفته است. از معرفی کابینه گرفته تا معرفی والی ها، ایجاد اصلاحات انتخاباتی، کمیسیون ویژه ای برای اصلاحات نهادها همه از روال خارج بوده اند. رهبران حکومت وحدت ملی در تصمیم گیری ها هیچ تفاهمی نداشته اند، اگر همچنان همینگونه پیش رود بازهم اشتباهاتی که تا کنون انجام شده جریان خواهد داشت و اوضاع از اینکه هست بدتر خواهد شد.

 

بحر در پایان گفت: مردم به این نقطه رسیده اند که رهبران حکومت وحدت ملی اراده و تصمیم به کار برای بهبود وضعیت در کشور ندارند هردوی آنها باید کوشش کنند که اگر اراده ای دارند تصمیم قاطع خود را برای مردم نشان دهند و آن را تثبیت کنند.

موضوع : اخبار