اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

آقای ایزدیار در مراسم افتتاح مرکز ابتکار و عمل افغانستان در کابل از آنچه عملی نشدن تعهدات سران حکومت ‌خواند، آنان را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

حکومتِ فسادآلود؛ عاملِ ناامنی هاست!

وی گفت که در جریان بیش از سه سال گذشته سران حکومت نتوانسته اند مواد توافقنامه تشکیل حکومت وحدت ملی که سند مشروعیت آن محسوب می‌شود را عملی بسازند.

معاون اول مشرانو جرگه بیان داشت که رهبران حکومت به تعهداتی که به مردم افغانستان داده بودند نیز عمل نکرده از این جهت حکومت وحدت ملی با بحران مشروعیت روبروست.

آقای ایزدیار با اشاره به تاخیر سه ساله در برگزاری انتخابات ولسی جرگه بیان داشت که هم اکنون این رکن دولت نیز از مشروعیت برخوردار نبوده و رای تایید و عدم تایید به وزرای کابینه که از مسوولیت ولسی جرگه است نیز فاقد مشروعیت قانونی می‌باشد.

وی، تاخیر در برگزاری انتخابات ولسی جرگه را به کم‌کاری و بی تعهدی رهبران حکومت مرتبط دانسته و گفت که به دلیل ناتوانایی حکومت در برگزاری انتخابات، ولسی جرگه مشروعیت خود را از دست داده است.

معاون اول مشرانو جرگه به اختلافات و تنش‌های سیاسی در کشور اشاره کرد و اظهار داشت که هم اکنون اختلافات فرقه ای و قومی در کشور اوج گرفته و حتی برخی تحصیل یافتگان و کسانی‌که جهان دیده اند به این اختلاف و عصبیت‌ها رو آورده اند.

آقای ایزدیار در این باره گفت، تبعیض و اختلاف قومی هم اکنون در چهارچوب دولت جای گرفته و تمام اجراآتی که در سطح کشور صورت می‌گیرد بر پایه برخوردهای سلیقه‌ای، تیمی و جمعی استوار بوده و این امر جامعه را به سوی تباهی برده است.

وی، دامن زدن به تعصبات و تبعیض قومی در کشور را به نفع مصالح ملی مردم ندانسته از تمام اقشار و گروه‌های سیاسی خاصتاً قشر جوان خواست که برای کمرنگ ساختن اختلافات دست به دست هم دهند.

معاون اول مشرانو جرگه در اخیر از کابینه حکومت وحدت ملی خواست که برای جلب حمایت نیروی جوان و جلوگیری از مهاجرت آنان به کشورهای خارجی استراتیژی کار را که زمینه سازی اشتغال زایی برای جوانان باشد را تدوین نمایند.