اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

کارشناس مسایل افغانستان و آگاه به امور طالبان اعلام کرد: حکومت وحدت ملی تلاش کرد تا حضور گروه تروریستی داعش در افغانستان را قوی و پررنگ جلوه دهد.
مژده اذعان داشت: رهبران حکومت وحدت ملی به این فکر بودند که اگر در مورد گروه تروریستی داعش در افغانستان بزرگنمایی کنند، کشورهایی مثل ایران، روسیه و چین که نسبت به این مسئله حساس هستند به دولت کابل کمک خواهند کرد.

این کارشناس و آگاه به امور طالبان گفت که اگر حکومت وحدت ملی تا 5 سال دیگر به کار خود ادامه دهد دیگر چیزی به نام افغانستان باقی نخواهد ماند.

وی افزود: رهبران حکومت وحدت ملی بر این تصور بودند که بزرگنمایی موضوعاتی از قبیل گروه تروریستی داعش در افغانستان سبب تقویت این حکومت می‌شود.

وحید مژده گفت: آمارها از حضور گروه تروریستی داعش در شرق افغانستان نشان می‌دهد که بیش از 10 هزار نفر از افراد وابسته به این گروه در این منطقه حضور دارند.

در ادامه وی اظهار داشت: این آمار درحالی نشر می‌شود که در گفت‌وگو با کسانی در شرق افغانستان مشخص شد که تعداد افراد وابسته به داعش بیشت از 300 نفر نیستند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر همین تعداد از افراد گروه تروریستی داعش در افغانستان از لحاظ حمایت مالی و اقتصادی تحت فشار هستند.