اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رییس جمهور در سفر اخیرش به ننگرهار دستور داد که داعش را نابود کنند. در حالی که اسنادی پیدا شده است که حکومت از داعش در ننگرهار حمایت کرده، به آنها سلاح داده و آنها را تمویل کرده است.

 

اشرف غنی رییس جمهور قول داده که گروه پیکارجوی دولت اسلامی داعش را که شاخه محلی آن با نیروهای دولتی و پیکارجویان طالبان درگیر شده است را دفن کند.

 

غنی در مصاحبه ای رسانه ای گفت: داعش یک پدیده افغانی نیست و جنایات آن باعث رویگردانی مردم از این گروه شده است. وی گفت:‌ افغان ها حالا با انگیزه انتقام جویی می جنگند. اینها (داعش) اشتباه کرده اند با این ملت طرف شده اند.

آیا پس از این مبارزه با داعش به طورجدی پیگیری می شود؟

 

غلامحسین ناصری عضو مجلس نمایندگان در برنامه «تحول» گفت: صحبت رییس جمهور تشریفاتی و رویکردی کمپاینی داشت. رییس جمهور در سفر اخیرش به ننگرهار دستور داد که داعش را نابود کنند. در حالی که اسنادی پیدا شده است که حکومت از داعش در ننگرهار حمایت کرده، به آنها سلاح داده و آنها را تمویل کرده است. از این طرف هم آمریکا اردوی ما را تجهیز نمی کند، به تعهدات خود در برابر ما عمل نمی کند و پاکستان هم علیه ما جنگی اعلان نشده را دوام می دهد. اسنادی هم پیدا شده است که آمریکا نیز درحمایت از داعش قرار دارد. آنها می خواهند اوضاع افغانستان را مغشوش نگاه دارند تا با استفاده از این اوضاع به اهداف خود برسند.

 

وی ادامه داد: اگر حکومت واقعا در حمایت و مدیریت داعش دست ندارد، باید حاکمیت قانون را ایجاد کند. اگر واقعا در حمایت از این گروه خونخوار قرار ندارد با آنها مبارزه جدی کند. عده ای از افرادی که معلوم و مشخص با آنها همکاری می کند، در هر پست و مقامی دستگیر کرده و آنها را به جزای عملش برساند.

 

ناصری در خصوص دیدگاه مردم نسبت به حکومت اظهار کرد: اوضاع افغانستان پیچیدگی های خاص خود را دارد اما زمامداران افغانستان می توانستند کارهای خوبی را در جهت منافع و امنیت مردم انجام دهند اما تا به حال تمام روزنه های امید به روی مردم بسته شده است. جو بی اعتمادی اوج گرفته است. روزهای اول تشکیل حکومت وحدت ملی همه بر این باور بودند که این حکومت می تواند کشور به شکوفایی برساند اما حالا این امید به ناامیدی تبدیل شده و همه چیز بر باد رفته است.

 

وی معتقد است چند دستگی هنوز در حکومت دیده می شود و این موضوع نیز اوضاع را به هم ریخته و گفت: با چند اراده نمی شود ممکلت را اداره کرد، یک والی یک چیز می گوید و والی دیگر چیز دیگری می گوید. والی که از طرف رییس جمهور است به رییس جمهور پاسخ می دهد و خط و مشی می گیردو والی که از جانب داکتر عبدالله مقرر است به وی پاسخگو است . تعدد اراده های سیاسی و خواست های شخصی و وصل بودن به باداران ما را بر باد داده است وگرنه ملت افغانستان ملتی دلیر و همیشه در میدان هستند.

موضوع : اخبار