اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

قرار اطلاعات اخیرا رییس اجرایی حکومت وحدت ملی آگاه یا ناخودآگاه از مافیای مواد مخدر و قاچاقچیان سنگ های قیمتی در ولایت بدخشان حمایت نموده که همچو عملکردی نباید در شان یک رهبر باشد زمانیکه داکتر عبدالله خودش را به کرسی ریاست جمهوری کاندید نمود و پست فعلی ایشان نیز از برکت رای پاک همان مردم مظلوم و بی دفاع می باشد؛ اکنون بدون اندکی تعمق و تفکر، همه موازین رهبری، بزرگی و مردم داری را زیر پا نموده بر وفق مراد مافیای بدخشان آستین بر زده است.

 

دو تن از وکلای ولایت بدخشان به نام های زکریا سودا و عبدالله ناجی نظری که اکنون اکثریت قاچاق و تجارت مواد مخدر و سنگ های قیمتی را بصورت مشترک در این ولایت رهبری و مدیریت می کنند، گفته می شود که از سوی داکتر عبدالله مورد حمایت قرار گرفته و فرمایش های راهبردی ایشان بالای رهبری ولایت و منسوبین امنیتی تحمیل می گردد.

 

یک تن از مقام های ولایت بدخشان که نخواست نامش فاش شود گفت: اکنون وضعیت سابق در بدخشان تغییر کرده است، اکثر جنگ ها در این منطقه مافیایی است و قسمتی که شما می بینید، حتی بعضی وکیل های پارلمان و شورای ولایتی مثل ناجی نظری و سودا قاچاق مواد مخدر و سنگ را رهبری می کنند که حتی به طالبان نیز سهم می دهند.

 

این جنگ ها بخاطر پولدار شدن است و معلوم دار که این وکیل ها به مقام هایی مثل داکتر عبدالله نیز رسیدگی می توانند و از طرف ایشان پشتیبانی می شوند.

 

در همین حال، یک تن از مقام های امنیتی نیز با تایید این خبر می افزاید: از سوی رییس اجرایی بر ایشان فرمان و دستور می آید تا طبق میل رهبران مافیا اجرها صورت گیرد.

 

وی می گوید: شاید داکتر صاحب عبدالله نداند که این وکلا مشغول چه کارهایی هستند، اما بخاطر اینکه راه برای کار های خلاف شان باز گردد، می روند نزد داکتر صاحب و با نیرنگ های متفاوت و در موارد متفاوت از ایشان فرمان گرفته و بر ما تحمیل می کنند؛ حتی اجازه استخراج معادن، بیرون کردن سنگ های قیمتی، سبک دوش کردن افسران پولیس و دستگیری ناحق فرماندهان محلی که مانع کار و بار اینها شود. ما هم مجور هستیم طبق دستورهای بالا اجرا نماییم.

 

جناب داکتر صاحب عبدالله!

آیا شما نیز همانند رییس جمهور پیشین ناخوانده امضا می کنید؟

چرا خواست های نامشروع و خلاف منافع ملی کشور را لبیک گفته و ناخودآگاه بر راه دزدان چراغ می شوید؟

چرا شما منحیث یکی از رهبران جهاد و مقاومت و فرد اول مملکت بدون تحقیق و بررسی مسایل و بدون قید و شرط تصمیم گرفته، گفتار قاچاقبران را میرزا شده بر روی کاغذ میرزید تا حکم روایی این ظالمان بیشتر تحقق پیدا کند و جوانان بیشتر تباه و برباد شوند؟

 

مردم بدخشان از شما تقاضا دارند تا هیاتی را بنابر شناخت، درایت و دانایی خودتان تعیین نموده، اگر یکبار هم شده عملکرد ها و پرونده های این دو وکیل را تحقیق، بررسی و ریشه یابی کنید و هزاران جوان را از جلب و جذب در کنار طالبان و مواد مخدر نجات دهید. در غیر، فشارهای ناحق بر مقام ولایت، منسوبین نظامی، فرماندهان جهادی و مردم مظلوم و سرکف ولایت بدخشان بخاطر چند قاچاق بر وکیل نمای غیر مشروع، این سکوت ننگین را خواهند شکست.

موضوع : اخبار