اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

گروه تروریستی تکفیری اردوی آزاد که امریکا آنها را میانه رو می‌خواند، سه شنبه گذشته، «عبدالله العیسی»، یک طفل فلسطینی ساکن در اردوگاه آوارگان حندرات واقع در حاشیه شمالی شهر حلب سوریه را پس از اختظاف با چاقو سر برید.

در تصاویر نشر شده از سوی فعالان رسانه‌ای گروه حرکت نورالدین زنکی وابسته به گروه تروریستی تکفیری اردوی آزاد، این طفل خردسال من‌حیث یکی از رزمندگان «لوا قدس» متشکل از فلسطینی‌های متولد و ساکن اردوگاه آوارگان حندرات در حاشیه شمالی شهر حلب معرفی و در مقابل کمره به وسیله چاقو سر از بدنش جدا می شود.

با این وجود، هیچ منبعی وابستگی این طفل به گروه مذکور را تایید نکرده است.

هرچند گروه تروریستی نور الدین زنکی در بیانیه‌ای مدعی شد که « این اعدام یک اشتباه فردی است و جزء سیاست‌های کلی این گروه نیست و همه عاملان آن بازداشت شده‌اند» اما «عمرسلخو»، قومندان جنبش نور الدین زنکی در حلب و «محمد معیوف»، قومندان این گروه در حوزه حندرات در سر صحنه وقوع این جنایت هولناک حضور داشتند که نشان می‌دهد برای این امر برنامه‌ریزی صورت گرفته است.

گروه اردوی آزاد توسط کشورهایی همچون امریکا، انگلیس، فرانسه و جرمنی مورد حمایت کامل مالی، تسلیحاتی و آموزشی قرار دارد و گرده عملیات‌های آن از سوی اتاق عملیاتی مشترک مستقر در خاک ترکیه هدایت می‌گردد.

«مجیب الرحمن الدندن»، نماینده پارلمان سوریه در این خصوص اظهار داشت: ماهیت جنایات وحشتناکی که گروه‌های همقرارداد امریکا در سوریه مرتکب می‌شوند، فرقی با جنایات داعش و جبهه النصره نمی‌کند.

وی افزود: همین قضیه موید، اظهارات دولت سوریه از ابتدای بحران این کشور است که گروه‌های تروریستی حاضر در سوریه در افکار و جنایات خود مشترک هستند و هیچ شاخصی از میانه روی در آنها وجود ندارد.

الدندن تاکید کرد: وقوع چنین فجایعی در سوریه و همچنین حملات تروریستی اخیر در ترکیه و دیگر کشورهای منطقه و جهان باید همه را سر عقب بیاورد که به حرف دولت سوریه گوش فرا داده و بدانند که تیری که به سوی سوریه فَیْر کرده‌اند به سوی خودشان کمانه خواهد کرد.

نماینده پارلمان سوریه تاکید کرد که مواضع جبهه مقاومت و همچنین روسیه مبتنی بر اصول و مبادی بین المللی مبنی بر عدم مداخله در امور کشورهاست..

وی با اشاره به اوضاع دشوار کنونی در ترکیه افزود: بنابراین خوب است اردوغان کمی از درد و مصیبتی که به جان سوری‌ها انداخت متحمل شود تا بداند که باید به گزینه‌های دموکراتیک در کشورها احترام گذاشته و به خود اجازه مداخله ندهد.