اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

روزنامه رای الیوم با انتقاد شدید از مواضع سازمان ملل درقبال طفل کشی ارتش سعودی در یمن تاکید کرد: امریکا از جنایت های جنگی ایتلاف تحت قومندانی سعودیها علیه یمن حمایت می کند.

روزنامه رای الیوم در سرمقاله خود به دور جدید حملات هوایی ارتش سعودی و هم قراردادانش به مکاتب و شفاخانه های یمن و کشته و زخمی شدن شمار دیگری از افراد ملکی از جمله زنان و اطفال پرداخت و نوشت: نمی دانیم زمانی که بان کی مون سرمنشی سازمان ملل راپور سازمان های جهانی نظیر داکتران بدون سرحد و عفو بین الملل درخصوص حملات هوایی عمدی ارتش سعودی به شفاخانه ها و مکاتب شمال یمن و قربانی شدن شماری از اطفال یمنی را می خواند، چه احساسی دارد.

رای الیوم خاطرنشان کرد: بان کی مون زیر فشار و تهدید عربستان و با حمایت امریکا، نام ایتلاف تحت قومندانی سعودیها علیه یمن را از فهرست سیاه قاتلان اطفال در جنگ ها بیرون آورد.

این روزنامه با اشاره به حمله جنگنده های سعودی به شفاخانه عبس که تحت مدیریت داکتران بدون سرحد است، نوشت: هنگام بمباردمان، در بخش زنان شفاخانه عبس 25 زن و 18 طفل شیرخواره بستری بودند. همچنین تعداد نامشخصی مریض و طفل در بخش عاجل بودند. سازمان عفو بین الملل با اعلام موقعیت شفاخانه، از طرف های درگیر خواسته بود که به این شفاخانه حمله نکنند.

به نوشته رای الیوم، مقامات عربستان اعلام کردند که درباره این حملات هوایی تحقیقات خواهند کرد اما هیچ فایده ای ندارد زیرا به سرنوشت تحقیقات قبلی دچار خواهد شد.

احمد عسیری سخنگوی عملیات “طوفان قاطعیت” روز روشن با دروغ گویی و گمراه کردن افکار عمومی می گوید که جنگنده های سعودی اهداف نظامی را هدف قرار داده اند.

مردم یمن با جنایات جنگی وسیع طیارات نظامی ایتلاف تحت قومندانی سعودی روبرو هستند. حکومت سعودی در واکنش به بی نتیجه ماندن مذاکرات کویت و تشکیل شورای عالی سیاسی در یمن و برگزاری جلسه پارلمان بعد از گذشت یکسال و نیم، بار دیگر گزینه نظامی را به طور گسترده تر در دستور کار خود قرار داده است.

این روزنامه تصریح کرد: گمان نمی کنیم که اگر حتی همه اطفال فقیر یمن کشته شوند، بان کی نون نام ایتلاف یاد شده را باردیگر به فهرست سیاه قاتلان اطفال در جنگ ها برگرداند چون عربستان مُـلکی ثروتمند و از حمایت امریکا برخوردار است و ریاض به واشنگتن با بستن قراردادای خرید سلاح رشوه می دهد. آخرین مورد قرارداد خرید تانک به مبلغ یک ملیارد و 200 ملیون دالر است.

موضوع : اخبار