اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

موسسه اطلاع رسانی امور قدس و مسجد الاقصی «کیوبرس» از برخی حفاری‌های رژیم صهیونیستی در اطراف و زیر مسجدالاقصی پرده برداشت.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «صفا»، این حفار‌‌ی‌ها به صورت کاملا محرمانه در اطراف مسجدالاقصی حفر شده و تصویربرداری در این منطقه ممنوع است و در برابر عموم بسته است.

روزنامه «هاآرتص» در گزارشی به قلم یک استاد باستان‌شناس اسراییلی به نام «رافی گرینبرگ» درباره حفاری‌ها نام‌برده نوشت: حفاری‌های قدس در حال گسترش در زیر زمین است به نحوی که می‌توانند صدها متر در زیر زمین پیش رفت و از تونل‌ها، کانال‌های آب، چشمه‌ها و غارها و غیره عبور کرد؛ حفاری‌ها انجام شده شبیه یک گردشگاه کلان زیرزمینی هستند.

وی در ادامه گفت: در این روزها یک تونل طویل وعمیق حفر می‌شود که قرار است طول آن طی سال‌های آینده از «‌سلوان» تا «دیوار براق» به 700 متر می‌رسد و عرض آن هفت و نیم متر است.

هاآرتص افزود: یک پلان دیگر نیز در همین راستا وجود دارد و قرار است حفاری‌های وسیعی زیر دیوار براق و حی المغاربه انجام شود و یک فضای زیرزمینی برای نماز ومناسک یهودی مهیا شود.

در ادامه این گزارش آمده است: طی سال‌های اخیر حفاری‌های گسترده‌ زیرزمینی که مرتبط با شبکه تونل‌ها دیوار غربی هستند، انجام شده اما این حفاری‌ها در برابر مردم بسته است.

حفار‌ی‌1 حفار‌ی‌2 حفار‌ی‌3 حفار‌ی‌4